כאשר מדברים על דלקות מפרקים, כאבי שרירים ואפילו נקעים מדברים בין היתר גם על חסכים שהם תוצר של תזונה וכאן נכנסים גם תוספי תזונה שהם מקור להשלמות ופתרון לשיקום הגוף גם לאחר פציעות שמקורן בספורט. אז מה אפשר לקחת ואיך זה יכול לסייע לגוף להתאושש? כבר בשנת 1994 נקבע על ידי הקונגרס האמריקני כי תוספים אלה יכולים להיות בהחלט חלק מתזונה בריאה של ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ועוד כמה אבני בניין שגוף האדם צריך. 

על קולגן שמירה ושיקום הגוף הפעיל 

מבין מגוון של תוספי תזונה חשוב לדבר גם על קולגן ועל תרומתו לרקמות החיבור העלולות להישחק בעקבות החיים עצמם או אפילו אימון חוזר ונשנה. אם כן, ניכר כי חלבון הקולגן ברקמות החיבור הינו מרכיב חשוב וכשהגוף מפסיק לייצר אותו כמו בעבר (לאחר גיל 30) חשוב לנסות ולהשיבו לגוף באמצעות תוספים חיצוניים שיכולים בהחלט לסייע להשבת יציבות המרפקים וכך גם לחיזוק מפרקי הגוף. כמו כן, הוכח מדעית כי קולגן יכול להועיל גם לנראות העור – הסיבה העיקרית לעלייה בצריכתו ולא רק בקרב מתאמנים וספורטאים. 

אימוני כושר לאחר פציעה או תאונה 

לצד הבחירה המושכלת של תוספי תזונה, יש לא מעט אפשרויות ותוכניות אימון אשר מטרתן לחזק את השרירים וכך להשיל מעמסה משאר המפרקים ורצועות החיבור. אז אם בעניין של שיקום לאחר פציעה עסקינן, שהרי אימוני לצד תוספים זו בהחלט אלטרנטיבה מושלמת להשיב עטרה ליושנה. כפי שהבנתם, באמצעות אימוני סבולת כוח, הפקת כוח וחיזוק לא רק שניתן להפחית פציעות אלא בו זמנית להפחית עייפות שהיא בין הגורמים העיקריים לפציעות שמקורן בפעילות גופנית רציפה. עם זאת חשוב להזכיר ולהגיד, אם אתם בוחרים לחזק את הגוף באמצעות אימונים ולקחת תוספים יש לעשות זאת בהדרגתיות ולתת את הדעת לעליית דרגת הקושי בצורה מבוקרת בלבד. בתחילה יש לבצע 2 סטים לכל קבוצת שרירים ובהדרגה לעלות ללא יותר מ4 סטים בחודשים הראשונים ובטווח של לפחות 10 חזרות ללא ביצוע כושל. 

בסיכומו של דבר, שילוב אימונים מבוקרים לצד תזונה נכונה ושינה איכותית יסייעו לגוף למגר את הפציעה ולהפחית בתפקודו. כמו כן כאשר נוטלים כחלק משגרת החיים תוספי תזונה נכונים לא רק שיכולים למגר את הכאב החוזר ונשנה אלא גם להתקדם בצורה המתאימה בעומסים ונפח האימון- דבר שיאפשר בסופו של דבר גם חזרה לשגרת אימונים רגילה. למען הסר ספק חשוב לציין כי כל אדם ותוכנית האימונים המותאמת לו כך שאם מדובר בפציעה אורטופדית הדורשת בין היתר גם התערבות "תיקון כירורגי" של רצועה, סחוס או שריר הרי שצריך להתחשב בין היתר גם בשיקום המבוצע במכון פיזיותרפיה, הסתגלות וחישוב מסלול האימונים מחדש. 

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי