בדיוק כמו עור הפנים, גם עור הגוף זקוק לטיפוח מתמיד ולתוספות לחות על בסיס יומיומי

לימור האריס - יועצת יופי וטיפוח

לעור גופנו מנגנונים אשר דואגים לשמר את הלחות האצורה בו, אך גורמים טבעיים כמו התבגרות העור יחד עם גורמים סביבתיים כגון קרינה, חשיפה מוגזמת לשמש, הבדלי טמפרטורותו זיהום אוויר מקשים עליו וגורמים לו לאבד לחות ולהתייבש. בנוסף, קיימים גם גורמים פיזיולוגים המשפיעים על מצב עור הגוף ומראהו כגון:שינויים הורמונאליים, דיאטות חריפות, מחלות, לחצים ועייפות החומר.

על מנת שעור הגוף יישאר מתוח וחיוני, מומלץ להשתמש בקרם או בתחליב גוף על בסיס יומי. ההבדל בין קרם גוף לבין תחליב הוא במרקם: קרם גוף הינו סמיך ואילו התחליב הינו בעל מרקם קליל יותר.

על מנת שמרכיבי הלחות וההזנה שבקרמים יוכלו להיקלט בעור באופן מושלם, כדאי להקדים ולקרצף את העור בתכשיר פילינג אשר יסיר את שכבת התאים המתים ויחשוף שכבת עור רעננה ומבהיקה.

בנוסף, קרם גוף נספג טוב יותר בעור כאשר הנקבוביות פתוחות. לכן מומלץ למרוח אותו מיד לאחר מקלחת חמה שכן החום של המים פותח את נקבוביות העור והוא מוכן לקלוט כל קרם הזנה או לחות שנמרח עליו.

חשוב לזכור כי גם לתזונה מאוזנת, שתייה מספקת ופעילות גופנית חשיבות עצומה בטיפוח העור. הקפדה על תפריט מאוזן הכולל פירות וירקות רבים ומעט שומנים, שתייה של לפחות 8 כוסות מים ביום ופעילות גופנית סדירה – יעשו פלאים לעור שלנו.  ואם כבר פעילות גופנית, אז למה לא משהו שגם יחטב אותנו וגם יפתח את הנקבוביות?
 


ביקראם יוגה

כולנו שמענו על היוגה, הנמצאת בשימוש כבר מאות שנים בכל העולם. תנוחות היוגה מסייעות בשריפת קלוריות, העלאת גמישות הגוף, שיפור הנשימה והשריית רוגע. לאחרונה, מתחילה לתפוס תאוצה בקרב קהילת היוגה ושוחרי הבריאות בישראל שיטת הביקראם יוגה, הידועה גם בשם "יוגה חמה" או "יוגה בסאונה". הייחוד שלה: אימון היוגה מתבצע בחדר שחומם לטמפרטורה של 40 מעלות!

את השיטה המציא יוגיראג' ביקראם צ'ודהורי אשר העביר אימוני יוגה בעיר כלכותה בה שוררים תנאי חום ולחות כבדים. במהלך האימונים, הבין ביקראם כי הפעילות בתנאי החום מסייעת טוב יותר להפעלת השרירים, למתיחות, להתחדשות התאים ולהגברת קצב חילוף החומרים בגוף. כתוצאה מכך, הוא המציא את שיטת הביקראם יוגה, המשלבת את תורת היוגה העתיקה עם שיטות מחקר מערביות.

שיטת הביקראם יוגה מבוססת על סדרה של 26 תנוחות (אסאנות) ושני תרגילי נשימה (פרניאמות) המתאימים לכל גיל ולכל רמה של יכולת גופנית. התנוחות מתבצעות ברצף קבוע בו כל תנוחה מותחת ומחזקת בצורה שיטתית קבוצות שרירים, רצועות ומפרקים הדרושים לתנוחה הבאה. התירגול השיטתי מסייע למערכת הדם להזרים חמצן נקי לכל הגוף עד לרמת התאים. מערכת הנשימה מתנקה ומתחדשת, השרירים והמפרקים נמתחים ומתחזקים, והשלד מקבל איזון וחיזוק.

הטמפרטורה הגבוהה בה מתבצע האימון גורמת להזעה מוגברת, פותחת את נקבוביות העור ומאפשרת סילוק רעלים. קצב הלב עולה והפעילות האירובית מסייעת לשריפה יעילה יותר של שומנים.

 

 

בשורה התחתונה: גם אם את לא חובבת ספורט מושבעת, כדאי לך לאמץ את שיטת הביקראם יוגה. זה טוב לגוף, טוב לדיאטה, טוב לנפש וגם טוב לעור.

 

 

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי