יניב מימון - מאמן כושר אישי

שבועות אחדים בלבד לאחר סיום אליפות אירופה בכדורגל, אשר את תצוגת המשחק הפנומנאלית שהציגה בה האלופה, נבחרת ספרד, אשר הביסה את יריבתה איטליה בתוצאה 4:0 תיפתח האולימפיאדה ה -30 בלונדון. אפשר לשער ולהניח, כי חלק ניכר שמשחקי הכדורגל , בעיקר בשלב המוקדם ,שלב הבתים, יהיו משמימים למדיי , בעיקר בשל השתתפותן של מדינות אשר נבחרתן חלשה ולא אטרקטיבי.

המשחקים, שבהם ישתתפו  28 נבחרות של גברים (16) ושל נשים (12) המונות 504 כדורגלנים (מהם 216 נשים ו -288 גברים) ייערכו בין ה -25 ביולי עד ה -11 באוגוסט.

טורניר הגברים , שבו ישתתפו 16 נבחרות המחולקות לארבעה בתים, אמור להתחיל יומיים לפני טקס הפתיחה הרשמי. בכל אחד משישה האצטדיונים שבהם ייערכו המשחקים (אולד טראפורד, וומבלי קרדיף, האמפדן פארק, קובנטרי וניוקאסל) ייערכו שני משחקים ביום. שתי הראשונות מכל בית יעלו לרבע הגמר.

(במאמר מוסגר: חרף העדר יוקרתם של משחקי הכדורגל באולימפיאדה יש המתכוננים אליהם ברצינות רבה ולא מסתפקים רק באימוני קבוצותיהם אלא שוכרים את שירותיו של 

מאמן כושר אישי

 על אף חשיבותה ויוקרתה של האולימפיאדה – הבמות המרכזיות לתצוגות כדורגל מלהיבות הן היורו והמונדיאל. אף שמשתתפות נבחרות לאומיות של מדינות הנחשבות כמעצמות כדורגל – וספרד היא הדוגמה והמופת לכך – מדובר בשחקנים צעירים עד גיל 23 , שאותם מחזקים שלושה שחקנים מבוגרים יותר. (החלטה בעניין זה התקבלה לקראת אולימפיאדה שהתקיימה באטלנטה בשנת 1996).

 


מחוץ לאור הזרקורים

בשל העדר כוכבים בפרט ושחקנים אטרקטיביים בכלל קשה לנבא מי מבין הנבחרות תזכה.  על פי רוב, הכדורגל אינו נמנה עם מוקדי העניין המרכזיים באולימפיאדות. הכדורסל, לדוגמה, שבו משתתפת נבחרת הכדורסל של ארצות הברית , הכוללת את שלושת השחקנים הטובים בעולם – לברון ג'יימס, קובי בריאנט וקווים דורנט, מרתק ומלהיב הרבה יותר, אף שהמועמדת הכמעט ודאית לזכייה בו מצויה ברמה אחת לפחות מעל שאר הנבחרות.

הכול יודעים , כין אין חשיבות ספורטיבית, יוקרתית ותדמיתית לזכייתה של מי מהנבחרות בטורניר הכדורגל הנערך באולימפיאדה. את עיקר תשומת הלב ירכזו ענפים כגון שחייה ואתלטיקה קלה, שבה יינטשו מאבקים חריפים ועזים בין יריבים מושבעים, אשר ביום נתון ובמקצה נתון יכול כל אחד מהם לנצח את יריבו או להפסיד לו.

עם זאת – עבור המשתתפים בטורניר הכדורגל, גברים ונשים, עצם ההשתתפות ודאי תיזכר כחוויה, ולו רק בשל האווירה המיוחדת שתשרה בכפר האולימפי במשך כל ימי האולימפיאדה, מקום מפגש מרתק של טובי הספורטאים – כל אחד ואחת מהן בתחומו. 
 

הנקודה הישראלית - זעירה וסמויה

נבחרת ישראל בכדורגל השתתפה עד כה בסך הכל בשתי אולימפיאדות: במכסיקו סיטי ב -1968 , העפילה הנבחרת , שאותה אימן עימנואל שפר, לרבע הגמר; במונטריאול ב – 1976 היא גם כן העפילה, תחת שרביטו של דוויד שוויצר ז"ל, עד לשלב רבע הגמר.

בשורה התחתונה

אף שהכדורגל לא צפוי להיות במרכז תשומת הלב – ודאי יהיו משחקים שבהם ייגדשו יציעי האצטדיונים שבהם הם יתקיימו בהמוני אוהדים מושבעים של הכדורגל באשר הוא בכלל ושל הנבחרות המשתתפות בו בפרט.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי