קרע בצולבת זה לא דבר קל

דנה ברגר - מתאמנת עם עדי , מאמן כושר אישי בפרסונל טריינרס
 

אם לומר את האמת, מעולם לא חשבתי שאכתוב מאמר כזה. 
מעבר לעובדה שאחרי הפציעה הקשה שעברתי הייתי בטוחה שלא אצליח להשתקם אף פעם ולא אוכל לחזור לעסוק בספורט ובכושר, לפני הפציעה מעולם לא עלה על דעתי שמשהו בסגנון האימונים שלי אינו כשורה, ושבעצם אני מסכנת את עצמי ואת בריאותי. 
כיום, לאחר עבודה אינטנסיבית בעזרת אימון כושר אישי, הצלחתי לחזור לעצמי ולעיסוק בספורט.

מאז ומתמיד אהבתי לרוץ, לקפוץ, לשחק, להתחרות בכל מי שרק מוכן - ותמיד הייתי מנצחת. 
כבר בחטיבת הביניים הייתי ידועה בתור האתלטית של בית הספר, והתחלתי להתאמן במסגרות שונות באופן מקצועי. 
כאשר התחלתי להתחרות בתחרויות שונות, הפרסים והנצחונות לא אחרו לבוא, ורבים, כולל אותי, כבר הבינו שהעתיד הספורטיבי המקצועי שלי מובטח. 
ענף הספורט האהוב עליי היה ריצה, ובעיקר ריצות קצרות. 
מדי פעם שמעתי המלצות שונות על מתיחות וחימום לפני אימון, על הרפייה לאחר אימון, על תזונה ספורטיבית ועוד, אך מעולם לא ייחסתי להן חשיבות. הרי הייתי הספורטאית הטובה ביותר בגילי שהיכרתי, התאמנתי במשך שעות רבות בכל יום, וההצלחה ממש שיכרה אותי.

יום אחד, לאחר שבוע אינטנסיבי במיוחד של אימונים ומספר לילות מעוטי שינה, באמצע ריצת ספרינט בשביל חדש, לא הבחנתי בזמן באבן שהיתה מונחת בדיוק לפניי, וכאשר הבחנתי בה עצרתי בפתאומיות כדי לא להתנגש בה וליפול. קול פקיעה וכאבים עזים בברך גרמו לי להבין שהגרוע מכל אירע - קרעתי את הרצועה הצולבת.

היכרתי בחיי מספר ספורטאים שעברו פציעה כזו, ואף אחד מהם לא חזר לעסוק בספורט באופן קרוב אפילו למה שהיה לפני הפציעה. 
המחשבה הראשונה שחלפה לי בראש לאחר שהבנתי את מהות הפציעה היתה שחיי הסתיימו, וזהו, לא אוכל להתאמן יותר. המשפחה שלי וחברים קרובים שהכירו אותי הבינו את המשבר הנפשי הקשה שנקלעתי אליו בעקבות הפציעה, וניסו להקל עליי בכל דרך אפשרית, אך דבר לא עודד אותי. 
המחשבה שלא אוכל לעסוק יותר בספורט שברה אותי.

למזלי הרב, מאמן כושר אישי ידוע בארץ שמע על המקרה שלי דרך חברה, התקשר אליי וביקש לפגוש אותי. 
במהלך הפגישה הוא סיפר לי דברים חדשים שלא ידעתי על קריעת רצועה צולבת בברך, על הסיבות לכך שהפציעה נגרמת ועל הדרכים האפשריות לשיקום.
מהר מאוד הבנתי שאורח חיי האינטנסיבי שנוהל בחוסר זהירות הוא שהביא עליי את הפציעה, ושבעצם ניתן להשתקם, גם אם לא באופן מלא.

 

בעזרת עבודה קשה ומאומצת עם אותו מאמן הצלחתי להחזיר את עצמי לתפקוד גבוה מאוד ולאימונים האהובים עליי כל כך, וכיום אני מעבירה את המסר הלאה - התאמנו בזהירות. 
דאגו לעצמכם. הגוף שלכם הוא דבר מופלא, ולא כל חלק בו ניתן להחליף. שימרו על עצמכם.
 

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי