בלתי ניתן פשוט "להתחיל להתאמן" ומאמן כושר אשר לא בונה לקהל לקוחותיו תוכנית אימונים מסודרת טרם הוא מתחיל עמם את "סדרת האימונים", מבצע למעשה עבודה חובבנית שלא נאמר – מסוכנת. כן, אתם קוראים נכון – מסוכנת. כיצד? נספר כעת.
מתעניין בשאלה מדוע ספורטאים חיים יותר? מוזמן להקליק על הקישור שצורף.

למה בניית תוכנית אימונים כה חשובה מבחינה בריאותית?

בוא נצא מנקודת הנחה, למשל, שאדם המחפש מאמנת כושר אישית או מאמן כושר לביצוע של אימון כושר אישי הוא אדם אשר סובל מבעיות בלב ואילו המאמנ/ת שלו אינם מודעים לכך ומבצעים עמו תרגילים שמסכנים את בריאותו ויתרה מכך ואף חשוב הרבה מכך – מסכנים את חייו. מקרים אלו יכולים להימנע על ידי בניית תוכנית אימונים.
אודות אימונים ספציפיים לאנשים הסובלים מאי אלו בעיות כאלו ואחרות, ניתן להיכנס למאמר הבא: אימון כושר לסובלים מלחץ דם.

כאשר מאמן כושר אישי בונה לאדם תוכנית אימונים הוא מבצע מספר בדיקות. ראשית כל, המאמן בודק האם הלקוח שמולו סובל, כפי שכבר הבנתם, מבעיות גופניות כלשהן שעליו לדעת עליהן ובהתאם לכך המאמן מבין אילו תרגילים באים בחשבון ואלו לא, מה יהיה אורך האימון היעיל והאפשרי למתעמל בעקבות הבעיות מהן הוא סובל.
מעבר לכך, המאמן בודק מהן הציפיות של המתעמל? האם הוא רק רוצה להיכנס לכושר? האם חשוב לו לעבוד על שרירים ספציפיים בגוף. לדוגמא: יש אנשים שסובלים מכאבי גב ולכן יהיו מעוניינים הם לעבוד על שריריהגב. לקריאה מעמיקה בנושא הנ"ל, ניתן להקליק כעת על הקישור: כאבי גב לעיתים קרובות? מאמן אישי והבעיות נעלמות.

בניית תוכנית אימונים מבחינה מורלית

כאשר מתעמל יודע שיש לו תוכנית והוא נצמד אליה, הרבה יותר קל להכניס אותה "למוטיבציה".
הוא יודע שיש בפניו יעדים שהוא מעוניין לעמוד בהם ולכן האימונים הופכים הרבה יותר אפקטיביים כאשר המתעמל מבצע את התרגילים על הצד הטוב ביותר, מגיע לכל האימונים ונותן מעצמו 100%, אימון אישי הינו דבר נהדר, כבר ציינו?

צור קשר עוד היום עם מיטב מאמני הכושר הטובים בישראל והתאם לעצמך תוכנית אימון אישית!

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי