לאכילה מאוזנת ונכונה יש עקרונות ברזל

יניב מימון - מאמן כושר אישי

אפשר להתוודע אליהן באמצעות חקר ולימוד מאפייניה ואפשר גם - קצר ולעניין - לקבוע פגישה עם תזונאית מוסמכת ולקבל מידע ותפריטים. על פי מייסד השיטה של תזונה לפי סוג הדם, הנטורופת האמריקני ד"ר פיטר ג. ד'אדאמו, תועלתם של מזונות לגוף או, חלילה, נזקם תלויה בסוג הדם.

לדוגמה: יכולת עיכול בשר תלויה בסוג הדם. מי מכם שהם בעלי סוג הדם A  עלולים לחוש, כמשוער וכצפוי, כובד ועייפות לאחר אכילת בשר, אשר השומן שבו ייאגר וייצבר בגופם ויגרום הן לעלייה במשקלם והן לעלייה בכולסטרול הרע שלהם. לעומתם, בעלי סוג דם O  מעכלים טוב יתר את הבשר ולאחר אכילתו הם חשים נמרצים, רעננים וערניים. עבורם הבשר מועיל דווקא היות שהוא מסייע להם להפחית ממשקלם ולהוריד את ערכי הכולסטרול.
 

בהקשר זה חשוב לציין, כי ירידה במשקל אינה מותנית רק באכילה נכונה, מאוזנת ומידתית, אלא גם בפעילות גופנית סדירה. 
כדוגמה בפרסונלס טריינרס, תוכלו לשלב תזונה נכונה עם תכנית אימונים אישית שתיבנה עבורכם על ידי מאמן כושר אישי. שילוב של מאמן כושר ותזונאית, אשר ילוו אתכם באופן צמוד ודאי יתרום לחיזוק הגוף ולשיפור ההרגשה הכללית.


תמונת דם וקוד גנטי:

על פי סוג הדם, המהווה מעין 'קוד גנטי', ניתן ללמוד על מאפיינים ייחודיים ותכונות ספציפיות של הגוף, ובהם, בין השאר, שיעור החומציות ברקמות, פעילות מערכת העיכול, רגישותה של המערכת החיסונית, נטייה לאלרגיה שעלולה להיגרם על ידי מזונות מסוימים ועוד.

עם השנים והשינויים הדרמטיים שהתחוללו במהלך ההיסטוריה, אשר במהלכה סיגל לעצמו האדם דפוסי חיים מודרניים, חל שינוי בסוג המזון שהוא צורך. רבים ניזונים לא רק ממזון טבעי אלא מתוצריו המעובדים, התעשייתיים. עם השנים התפתחו גם סוגי דם חדשים, אשר ביטאו ושיקפו את השינויים שחלו במערכת העיכול של בני האדם, אשר התאימה עצמה לסוגי מזונות חדשים, אשר אבותינו הקדמוניים לא הכירו. לדוגמה: כאשר שבטי נוודים הגיעו לערבותיה הצחיחות של יבשת אסיה הם נדרשו לגדל עדרי צאן לצורך מחייתם ושם, אכן, התפתח סוג דם חדש, B, שהותאם לאכילת בשר הצאן ומוצרי החלב שייצרו ממנו.

מאמרים נוספים:
בשר או עוף?
תוספי תזונה
דיאטות הן נדנדות

 

על השפעת ניידותם של בני אדם במהלך ההיסטוריה על סוג הדם ניתן ללמוד גם מחדירתם של שבטים מונגוליים לפני כ -1200 שנה למזרח התיכון ולאירופה.   בני השבטים, שהיו בעלי סוג הדם B, התערבבו יחד עם אוכלוסייה אשר חלק הראי של אנשיה היו בעלי סוג דם A  וכך נוצרו אנשים בעלי סוג דם נדיר-ביחס, AB, שמשלב את תכונותיהם של בעלי סוג דם A  מזה ובעלי סוג דם A מזה. אותם אנשים יכולים ליהנות ממגוון גדול ועשיר של מזונות, מהחי ומהצומח גם יחד.

חשוב לציין, כי אכילת מזונות שאינם מותאמים לסוג הדם עלולה לגרום לתופעות שונות ובהן – הידלדלות מאגרי האנרגיה, תשישות, אלרגיות, כאבים שונים.


שורות תחתונות:

חשוב להרבות באכילת מזונות המתאימים לסוג הדם ולהימנע, ככל האפשר, ממזונות העלולים לגרום תופעות לא רצויות. חשוב לטפח אורח חיים המשלב אכילה מותאמת לסוג הדם עם פעילות גופנית שניתן להתמיד בה ( מאמן כושר אישי עשוי לסייע לכם לאתר את הפעילות המתאימה לכם על פי הנטייה וההעדפה האישיות). אכילה לפי סוג הדם מסיעת לחיזוק המערכת החיסונית, משפרת את תהליך חילוף החומרים ויחד עם אכילה מאוזנת גורמת לירידה במשקל, להגברת שמחת החיים ולשיפור איכותם.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי