נאמר רבות על האיכויות שבאימון כושר אישי – החל מהעובדה שתשומת הלב מופנית רק אליכם ועד לעובדה שדואגים להזין אתכם במוטיבציה כל העת. אז כעת, אחרי שכבר יש לכם מועד לאימון הראשון שלכם, אתם נערכים לאימון. אחת השאלות שיותר מעסיקות אתכם ביחס לאימון שלכם היא סוגיית האוכל: האם אוכלים לפני ואחרי האימון? אחת ולתמיד, שוברים את כל סימני השאלה – כל התשובות לפניכם.

אוכל למאמן אישי

 

רגע לפני שפולטים אנרגיה – אוכלים

לעתים קשה לעשות את הקישור ונראה כי מדובר על שני קטבים מקבילים, אך האמת היא שאימון כושר ואוכל לא רק שהולכים ביחד, אלא גם מזינים אחד את השני. באימון הכושר שלכם אתם עתידים לפלוט המון אנרגיה, מה שאומר שאתם צריכים להזין את הגוף באנרגיה חיונית לטובת אימון מוצלח ואיכותי. לא משנה מה אופי האימון שלכם – האם מדובר באימון אירובי או בתרגילי כוח ואפילו כמה זמן עתיד להיות האימון, אתם חייבים לאכול לפני האימון. דמיינו לעצמכם מצב שאינכם מתדלקים את הרכב שלכם טרם היציאה לדרך – הרי שאתם עלולים להתקע בדרך...

 

סיימתם את האימון? אוכלים

אתם אחרי האימון שלכם. מצב הרוח בשמיים, אתם מרגישים חיוניים בעקבות הפעילות הרבה וכבר קובעים עם מאמן כושר אישי את האימון הבא שלכם. רגע לפני שאתם עושים את זה, חשוב מאד להזין את גופכם. אחרי האימון, אתם מרוקנים מצבורי אנרגיה רבים שהיו בגופכם, מה שאומר שכעת עליכם להשיב לגוף את האנרגיה החיונית לו. לא מעטים אלו שמדלגים על שלב האוכל ופשוט ממלאים את גופם במים. שתיית המים חשובה וחיונית, אך אינה באה להחליף בשום פנים ואופן את האכילה. לא מצופה מכם לאכול ארוחה מלאה מיד בתום האימון, אך מה בכל זאת כן?

 

אז מה אוכלים בעצם?

כאשר מדובר על החשיבות שבאכילה לפני האימון ולאחריו, הרי שלא מדובר על כמויות מזון גדולות או ארוחות גדושות. לפני האימון, עליכם לאכול משהו קטן – כדוגמת מיקס אגוזים, פרי או אפילו כריך קטן. המטרה שלכם עם אכילתכם לפני האימון היא להעניק לעצמכם אנרגיה מצד אחד, אך מצד שני לא לחוש בכבדות שתקשה עליכם להתאמן. לאחר האימון, אתם יכולים להזין את גופכם לאט לאט ובהדרגה. עם תום האימון, מומלץ לאכול מנת חלבון. קיימים חטיפי חלבון ומעדנים המספקים את מנת החלבון הרצויה. כעבור שעה מתום האימון, תוכלו כבר להזין את גופכם בארוחה נפלאה ובריאה שתהלום את אורח החיים שכעת אתם דבקים בו. למה אתם מחכים? צאו להתאמן ובתיאבון! 

לקריאה מורחבת על אימון ותזמון ארוחות על פי תזונאית קלינית לחצו כאן.

אימון אישי לפני האוכל

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי