משחקים כגון: תופסת, מחבואים, קפציה בחבל, קלאס, מחניים, כדורגל, כדור עף, כדור יד, כדורסל ועוד רבים. בתחילת שנות ה-2000 שהמחשב הפך להיות זירת המשחקים הרשמית של הילדים, התמעטו הפעילויות מחוץ לבית, והיום מלבד חוגים לא ניתן לראות ילדים שעוסקים בפעילות גופנית.

מעבר לכך שגם התפריט השתנה מה שבעבר היה מורכב מאוכל ביתי עשיר בבשר ועוף טרי, ירקות ופירות, היום הפך לאוכל מוכן וקפוא מהסופר, שמאבד את כל הערכים התזונתיים של אוכל טרי. כמו כן מסעדות אוכל מהיר שהיום ניתן למצוא בכל פינה, לא היו קיימות לפני 20-30 שנה. מסעדות האוכל המהיר הפכו להיות לארוחת ערב לגיטימית שאין להורים זמן או כוח לבשל.

בגלל השינוי המהותי באורך החיים הנ"ל נכנס מאמן הכושר האישי גם לתחום של אימונים לילדים. על מנת שהילדים ירכשו הרגלים נכונים של תזונה וכושר עוד בגיל צעיר.

מהו אימון כושר אישי לילדים?

אימון ילדים שונה לגמרי מאימון אנשים בוגרים מכיוון שילדים נמצאים בזמן התפתחות הגוף. כמו כן תוכן האימון שונה מאנשים בוגרים. בעוד שמבוגרים עובדים על אימוני כוח ואירובי המסייעים להפחתה במשקל, התפתחות מסת שריר ועיצוב הגוף אצל ילדים שמים דגש על סיבולת לב ריאה ומבנה הגוף כך שיתפתח מגיל צעיר בצורה נכונה עם מאזן בין רקמות שומן לתאי שריר.

אימון ילדים מתבסס בראש ובראשונה על הנאה, הקריטריון הכי חשוב בבניית האימונים לילד הוא שהילד ייהנה וירצה לשמור על כושר כחלק משגרת חייו לאורך השנים. האימון מבוסס על סוגי משחקים ופעילויות שונות שהילד מתחבר אליהן.

הפעילויות כוללות את אלמנטים המשפיעים על מבנה הגוף, יציבה נכונה וזקופה, תרגילי קואורדינציה, וסיבלת לב ריאה.  

מה חשוב לדעת לפני בחירת מאמן כושר אישי לילדים?

מאמן כושר אישי מוסמך- מאמן הכושר צריך תעודת הסמכה מתאימה, ובמידה והוא מאמן כושר אישי לילדים חשוב גם לבדוק כמה ניסיון וותק יש לו בתחום אימון ילדים.

לעוד מידע בהרחבה על מאמן כושר אישי  לחצו כאן.

בדיקה רפואית- חשוב לפני בניית תוכנית האימונים לילד על ידי המאמן כושר לבצע בדיקות רפואיות לילד על מנת לידע את המאמן כושר על בעיות מסוימות וכך המאמן יכול לבנות לו תוכנית אימון כושר אישי המותאמת בדיוק לצרכים של הילד. במידה והמאמן מחזיק בעבור עצמו ביטוח מאמן כושר אישי, הדבר יקנה המענה כספי מהיר ו"עזרה ראשונה" להפחתת הנזק והורדת הלחץ גם מהנפגע

עבודה בבית- חשוב להיות נוכחים בשיעורים הראשונים של הילד עם המאמן כושר על מנת שאתם כהורים תלמדו את הטכניקות השונות ותוכלו לעבוד עם הילד גם בימים שאין לו אימון.

חימום- לפני כל פעילות גופנית יש לבצע חימום של כמה דקות, ולאחר האימון יש לבצע שיחרור לשרירים שעבדנו עליהם.

הרמת משקל כבד- כל זמן שהילד נמצא תחת גדילה השלד שלו עדיין נמצא בהתפתחות ולכן יש להימנע מהרמת משקלים כבדי, או אימוני כוח המפתחים את השרירים בגוף.

תוספי מזון- תוספים כגון: סטרואידים אסורים לשימוש במיוחד אצל ילדים. לעומת זאת תוספים כגון ויטמין C , או ויטמין B, כן מומלצים כמובן לאחר התייעצות עם רופא.

לעוד מידע אודות חברת פרסונל טריינרס  ומגוון השירותים שהם מציעים בתחום האימון האישי בקרו בדף אודות שלנו.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי