מהרמת כדי מים להרמת משקולות- מאמן כושר אישי כצו השעה

רוח הרנסנס אשר החלה מנשבת עוד במאה החמש-עשרה נשאה עימה בשורות למין האנושי אודות אורח חיים חדש. עד לפריצת הרנסנס, האל היה מרכז עולמו של האדם, ובתוך כך הסגידה, ההקרבה והחיים למען מילוי מצוותיו באשר הן. 
תחייתה המחודשת של התרבות הביאה את האדם להזיז את ההקרבה לאל ממרכז חייו ולהעמיד את עצמו במקום. החלה השקעה ענפה בספרות, ציור, תיאטרון ואמנות בכלל. ניתן לומר כי מאז ועד היום לא מש האדם ממקום מרכזי זה, ועדיין ניכרת השקעה רבה בהנאת המין האנושי מהחיים הגשמיים על פני מילוי מצוות האל. 
מקום מיוחד במינו שמור להופעה החיצונית, שהיא הרי הגורם הראשון אליו נחשפים כולם ומתוקף כך הוא המשפיע ביותר על הרושם הראשוני שאנו משאירים על אחרים. 
תחילת המאה העשרים בישרה על עליה חדה בהשקעה במראה החיצוני, בתחילה במיוחד אצל נשים ובהמשך גם בקרב גברים. כיום אנו נמצאים במאה העשרים ואחת, והשקעה ביופי אינה מספיקה עוד. 
כיום האדם דורש, ובצדק, גם בריאות ולא רק יופי. בריאות ניתן להשיג ע"י ניהול אורח חיים מאוד מסוים, הכולל הימנעות מעישון, אכילה נכונה ובעיקר – ספורט. 
אנשים בעלי עודף משקל אשר מעוניינים לרזות ובמקביל להקפיד להתאים את עצמם לאידיאל היופי יכולים למצוא מזור אצל מאמן כושר אישי. מאמן כזה הוא בעל ההשכלה והניסיון המתאימים לעזור לכל הפונה אליו בהתאמת דיאטה ופעילות ספורטיבית. 
מרבית האנשים יקבלו את המרב מביצוע פעילות אירובית ואנאירובית.

 
 

טובות השתיים מן האחת

מדוע לבחור בשני סוגי הפעילויות הללו? פעילות אירובית כוללת תחומי ספורט כגון הליכה מהירה, ריצה, רכיבה על אופניים, שחייה וריקוד קצבי. פעילויות אלו מאלצות את השרירים המעורבים לפעול לטווח ארוך בעוצמה נמוכה יחסית. 
לעומת זאת, פעילות אנאירובית כוללת הפעלת קבוצות שרירים מאוד מסוימות לטווח קצר ובעוצמה גבוהה, כגון הרמת משקולות, ספרינטים, קפיצה לגובה או לרוחק. במהלך אימון הכושר מומלץ לפעול בשני המישורים – האירובי והאנאירובי – זאת כדי להשיג את המאזן המושלם בין בריאות טובה והופעה חיצונית, העומדת באידיאל היופי של ימינו. הפעילות האירובית מסייעת בשריפת קלוריות ואילו הפעילות האנאירובית מסייעת לעיצוב וחיטוב הגוף. שריפת הקלוריות מביאה לירידה באחוז השומן בגוף ולהשלת קילוגרמים. 
מומלץ לאנשים בעלי עודף משקל לחטב ולעצב את גופם תוך כדי תהליך הירידה במשקל וזאת בכדי להימנע מעודפי עור, למשל, אשר יכולים להישאר גם לאחר שהמשקל ירד.

 

 

 

לגוף ולנשמה

כמו בכל דבר בחיינו, חשוב לשמור על איזון בין כל ההיבטים הדרושים לירידה במשקל, העלאת הדימוי העצמי ושיפור ההופעה החיצונית. 
אימון כושר הכולל בתוכו פעילות אירובית ואנאירובית תוך שמירה על תזונה נכונה (ירקות, פחמימות מורכבות וחלבונים) יביאו לאורח חיים בריא. מעבר לזכייה בגוף שתמיד חלמתם עליו, מובטח לכם גם שיפור עצום במצב הרוח. הגיע הזמן לפתוח את הדלת לחיים חדשים גם לגוף וגם לנשמה, שהרי כפי שידוע לכולנו - נפש בריאה שוכנת בגוף בריא.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי