ניתוח למתיחת בטן זהו ניתוח לא קל ולא פשוט. מבצעים אותו בדרך כלל נשים שחוו הריונות שהותירו עודפים באזור הבטן. גם גברים רבים אשר סובלים משומן עודף באזור הבטן או כאלה שעברו ניתוח לקיצור קיבה ושריר הבטן ועודפי השומן שהותירו בטן בולטת. הניתוח מצליח להשפיע ולשנות באופן משמעותי את מראה הבטן והיא הופכת להיות אלסטית ושטוחה. אך מה קורה לאחר הניתוח? האם ההחלמה הינה קלה ופשוטה? האם מותר יהיה לבצע פעילות גופנית אחריה? אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן. על מנת לענות על כל השאלות הללו.

מי עובר ניתוח כזה?

אז לפני הכול, נפרט מעט על אודות ניתוח למתיחת בטן. מדובר בניתוח פופולרי ומוכר בקרב נשים רבות שחוו הריונות רבים או כאלו שעברו ניתוח לקיצור קיבה אך השרירים שנמתחו והעור המדולדל כבר אינו מצליח לחזור לעצמו גם לאחר התעמלות ותרגילי כושר או אפילו דיאטה. כי אכן ישנו מצב אשר בו המתיחה היא כל כך משמעותית אשר אין כל דרך להחזיר את המצב לקדמותו ללא התערבות כירורגית.

האמת היא שלא מדובר בניתוח מאוד מורכב או מסובך ורבים בוחרים בו. אך מה קורה אחריו? איך היא ההתאוששות ומה מותר או אסור לבצע אחר כך ומה חייבים לעשות על מנת שהתוצאות תישמרנה היטב.

סבלנות – זה שם המשחק

לאחר הניתוח, ישנה תקופת התאוששת. היא לא תמיד קלה והיא לגמרי לא נעימה. אך הבשורה הטובה היא שעם כל יום שחולף, התחושה הופכת להיות קלה וטובה הרבה יותר.

חשוב לאפשר לגוף לשוב לעצמו, לתת לו את הזמן הדרוש לו על מנת להחלים ולנוח על פי ההוראות של הצוות הרפואי. חשוב לשמור על קשר ולהתייעץ עם הצוות הרפואי על מנת שניתן יהיה להגיע להחלמה מהירה.

פעילות גופנית לאחר מתיחת בטן

יש לזכור כי לאחר הניתוח חשוב לשמר ולתחזק את התוצאות. אם לא נדאג לזה, הבטן לא תשמור על האלסטיות שלה. אך כאן חשוב לדעת כי במקרה של ניתוח ואחרי ניתוח, ההחלמה היא הרבה יותר מורכבת והיא אמורה להתבצע באופן הרבה יותר זהיר ועם הכוונה של איש מקצוע אשר ידע להתאים את הפעילות לצורך המטרה הספציפית שלה.

באופן כללי חשוב לדעת כי אין לבצע פעילות גופנית מיד לאחר הניתוח ויש לאפשר למקום להחלים מהתהליך הטראומטי אותו הוא חווה.

כאשר מדובר על תרגילי בטן, שם ישנה חשיבות רבה עוד יותר לביצוע נכון וזהיר של התרגילים ולכן מומלץ מאוד לעשות זאת עם מאמן כושר אישי.

נוכל לסכם ולומר כי - ניתוח למתיחת בטן זהו לא ניתוח מסוכן. בשנים האחרונות הוא נפוץ מאוד ועם הוראות מדויקות של צוות מקצועי ואחראי וכמובן יישום נכון מצד המנותח, ניתן ליהנות מהחלמה מהירה ומשמירה על התוצאות לאורך זמן בשילוב פעילות גופנית מתאימה.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי