ריבוי המתאמנים ו"הספורטאים החדשים" בתחום הוא תמיד מבורך אבל באותה נשימה חובן בתוכו גם אפשרות של ריבוי פציעות ו/או פגיעות גוף כתוצאה מהפעילות הספורטיבית אם בעקבות פעילות לא נכונה, במינונים לא מתאימים, העמסה על הגוף, תנועות אימון לא נכונות וכו'. ואכן בעשור האחרון אנו עדים למגמה של פציעות ספורט רבות ושונות, מגמה אשר הביאה את תחום הרפואה והאורתופדיה בצורך להתמחות ספציפית ומיוחדת בענף הספורט.

בתור חובבי כושר, אימונים וספורט אתם ודאי ערים לטרנד הבריאות שהולך וגואה במחוזותינו בשנים האחרונות ואיתו המודעות לתזונה נכונה וכמובן שמירה על כושר גופני באמצעות אימונים ופעילות ספורטיבית שונה, אם עצמאית, אם תחת  הדרכה או במסגרת חדש כושר  – מי מאיתנו הרי לא נחשף לפחות פעם אחת ביום ברשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם וכו') לחבר/ה, קרוב משפחה או מכר שטורח לתעד ולחשוף לכולם אל האימון האישי שלו.

אורטופד מומחה לפגיעות ספורט:

אם בעבר אנשים שעסקו בספורט נאלצו לפנות אל אורטופד "כללי רגיל", הרי שכיום כמעט כולם מכירים את האפשרות הנוחה והזמינה שקיימת לפנות אל אורטופד מומחה לפגיעות ספורט שידע להעניק להם טיפול באופן מקצועי, ייעודי  וספציפי בהתאם למצבם ולפי הכשרה מותאמת וקפדנית שעבר בתחום.

לא צריך להיות ספורטאי מקצועי או אפילו חובב, בשביל להבין שכל מי שעושה פעילות כושר גופנית וספורטיבית באופן קבוע ומוגבר נאלץ להתמודד עם פציעות וכאבים מסוגים שונים. האזורים שנחשבים בעייתיים הם בדרך כלל הגב, הברכיים, אזור הקרסוליים ושרירי התאומים. ספורטאים שמפעילים אזורים מסוימים יותר מאשר ספורטאים אחרים נאלצים להתמודד עם כאבים חוזרים ונשנים באזורים אלו, כך למשל כדורגלנים מתמודדים עם כאבים ברגליים, ובאזור המפשעה, כדורסלנים רבים מתמודדים עם כאבי ברכיים וגב, טניסאים עם כאבים בידיים ובפרט בכף היד ועוד.

קהל היעד הרלוונטי:

קהל היעד לטיפול של אורטופדים אשר מתמחים בפציעות ספורט, מתרחב עם השנים. אם בעבר היו אלו בעיקר ספורטאים מקצועיים (יש לציין, שבעבר רק במקצועות "עשירים" כלכלית הייתה אפשרות לפנות או להעסיק אורתופדים כאלה, כיום זה נפוץ כבר כמעט בכל ענפי הספורט) הרי שעם השנים התרחב המעגל, לא מעט ספורטאים חובבים בתחומים כמו ריצה, שחייה ורכיבה על אופניים פונים אל אורטופדים שמתמחים בפציעות ספורט. העניין נפוץ בשלושת ענפים אלו יותר מאשר בענפים אחר, מאחר ובענפים אלו האימונים הם על לרוב בסיס יומי - למשל בענף כמו ריצה, מדובר באימונים ומרוצים שיוצרים עומס רב על הרגליים, מה שמוביל לפציעות רבות.

מלבד ספורטאים, ישנו קהל יעד רלוונטי נוסף - רקדנים ואמני במה שונים אשר מתמודדים גם עם פציעות מסוגים שונים. בדומה לספורטאים, מרבית הפציעות שלהם נובעות מפגיעות בגב וברגליים.

גישות טיפול באורטופדיית הספורט:


גישות הטיפול הן שונות ובדומה לאורטופדיה כללית, שלבי הטיפול מורכבים מאבחון, טיפול ושיקום עד חזרה לפעילות סדירה. גישות הטיפול נקבעות על פי סוג הפציעה וחומרתה. ייתכן מאוד שהטיפול יהיה שמרני ויכלול רק תרגילי פיזיותרפיה שונים ותרגילים עם מכשירים שיכולים להאיץ את הטיפול. במידה וחומרת הפציעה חמורה יותר ויש צורך, אז יהיה זה טיפול כירורגי כולל ניתוחים אורטופדיים וארתרוסקופיים שונים.  

חשוב לציין שכל תהליך של טיפול בפציעות ספורט, לא משנה אם מדובר בספורטאי מקצועי או חובב, חייב להתחיל בהליך של זיהוי ואבחון הפציעה, חלק זה ייעשה באמצעות שורה של בדיקות וצילומים. לאחר מכן יוחלט כיצד לבצע את הטיפול והיכן, ייתכן שיהיה צורך בטיפול להורדת עומס יתר וייתכן שיהיה מדובר בטיפול ארוך וממושך יותר אשר בסופו יקבל המטופל תוכנית שיקום אותה הוא יבצע הן לבדו והן בליווי מטפלים אשר יעקבו אחר קצת ההתקדמות שלו.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי