ריצת מרתון  נחשבת לריצה הארוכה והתובענית ביותר


היא גם התחרות האחרונה – אירוע השיא – המסיימת אולימפיאדות. בשנים האחרות יותר ויותר אנשים מאתגרים עצמם בריצות למרחקים ארוכים, בשאיפה מתמדת (ובאימונים מפרכים) להימנות עם רצי המרתון.

יותר מאשר לכל פעילות ספורטיבית, יש חשיבות להכנה יסודית ומוקפדת הן של הגוף והן של הנפש. מי מכם שרוצים להתאמן במסגרת מסודרת להגברת הכושר הגופני ייטיבו לעשות אם יבחרו להתאמן עם מאמן כושר אישי.  לבד מאימוני הריצה בשטח הפתוח יש חשיבות לבניית מסת שריר, לחיזוק סיבולת לב-ריאה ולפיתוח מדורג של כלל מערכות הגוף באופן מובנה ומושכל.

הכנה לקראת מרתון מחייבת גם תזונה נכונה ומאוזנת. אחד היתרונות בפרסונלס טריינרס הוא באפשרות להסתייע בשירותיה המקצועיים של תזונאית קלינית לרכישת הרגלים של תזונה נכונה, הרכבת תפריט ההולם את הפרופיל האישי שלכם, אשר יכלול מרכיבים תזונתיים חיוניים לחיזוק הגוף ולהעצמתו לקראת אתגר ריצת מרתון.


 

הגדלת מרחק הדרגתית

על מנת להגביר את הכושר הגופני בהתמדה, עד להגעה אל היכולת לעמוד בדרישה האולטימטיבית שמעמיד בפניכם אתגר ריצת המרתון, יש לבנות מסגרת אימונים, שבה תגבירו בהדרגה הן את עצימות המאמץ והן את מרחק הריצה.

מאמן כושר אישי עשוי להכין אתכם מבחינה פסיכולוגית ומנטלית למאמץ העצום שיידרש מכם. ריצה שבועית למרחקים ארוכים תורמת ליכולתכם להתרגל ולהסתגל אל מתווה ריצת המרתון. לחשיבות התרגול השבועי יש השפעה על חיזוק המפרקים, השרירים ורקמות החיבור, אשר במהלך ריצה למרחקים ארוכים בכלל ומרתון בפרט עובדים ועלולים להישחק.

 

 

מאמרים נוספים:
גמישות
שריפת קלוריות באימון

 

 לפני מועד ריצת מרתון מומלץ לבצע פעמים אחדות ריצות למרחק של כשלושה רבעים ממרחק המרתון 42 ק"מ ו100 מטר. במהלך הריצה מאבדים נוזלים לן חשובה שתייה תכופה ומרובה.

הכנה אפקטיבית

על מנת שההכנה תהיה אפקטיבית רצוי לשים לב לנקודות אחדות:

1.      הואיל ורוב המרתונים מתקיימים בשעות הבוקר – רצוי להתאמן לקראתם באותן שעות.

2.      רצוי להתארגן היטב ומבעוד מועד, כדי להגיע בזמן אל נקודות הזינוק. רצוי להגיע נינוחים ובטוחים ביכולתכם לגמוא את המרחק.

3.      בהכירם את גופכם ובסיוע ייעוץ של מאמן כושר ותזונאית, חשוב לא לבוא למרוץ עם בטן ריקה אבל גם לא עם בטן תפוחה. אכלו מזון אנרגטי שעות אחדות לפני המרוץ.

4.      בואו בלבוש נוח ועם נעליים שנוחות לכם. ריצת מרתון ודאי אינה מתאימה לחנוך זוג נעליים חדשות.

5.      אם יש לכם העדפה למשקה איזוטוני מסוים – הצטיידו בו מבעוד מועד או בררו האם ניתן לקבל משקה כזה בתחנות בדרך.

6.      אל תתפתו לפתוח את הריצה בקצב מהיר, ודאי אם זה המרתון הראשון. הלחץ, נוכחות קהל ורצים רבים עלולים לגרום לכם להאיץ את הקצב בניגוד לתכנון המוקדם. עשו כל מאמץ לשמור על הקצב הנכון לכם.

 

מרתונים בעולם

בכל שנה נערכים מספר מרתונים במקומות שונים בעולם. המפורסמים שבהם: ניו יורק (באחד בנובמבר), בברלין (בשבוע האחרון של ספטמבר), בלונדון, בפאריס, בבוסטון, ברומא בשטוקהולם (בסוף מאי), באדינבורו ( בסוף מאי), באמסטרדם ( אוקטובר). מדי שנה, באביב,מתקיים גם מרתון תל אביב.

המרתוניסטים

מדובר לא בהכרח ברצים אולימפיים אבל באנשים אשר ריצה למרחקים ארוכים שזורה כחוט שני בחייהם והם מתאמנים לקראת המרתונים במשך כל השנה. יש מי שבשל מגבלות ואילוצים משתתפים רק באח

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי