המודעות לאורח החיים הבריא הביאה לביקוש רב בקרב מאמני הכושר. רבים כיום מבקשים לרכוש לעצמם את אורח החיים המתבסס על תזונה נכונה ובריאה ועל אימונים גופניים. מעבר לבריאות שהינה מטרת העל, לא מעטים אלו המתחילים באימוני כושר על מנת להשיל ממשקלם ולחוש בנוח יותר עם גזרתם. אחד מהתרגילים הפופולאריים ביותר במהלך אימוני הכושר הם תרגילי הבטן, אשר מתאמנים רבים דורשים בהם. אילו תרגילי בטן מומלצים ואיך ניתן לבצע אותם בקלות?

 

תרגיל רכיבת האופניים

מדובר על תרגיל שהוכתר לא אחת על ידי מאמני כושר אישיים כאחד מתרגילי הבטן המוצלחים ביותר. את התרגיל הזה מבצעים כאשר שכובים על הרצפה, הפנים פונות מעלה וכפות הידיים מונחות מאחורי הראש בזהירות. על מנת לבצע את התרגיל, יש ליישר את רגל שמאל באוויר, בזמן שמסובבים את פלג הגוף העליון לצד ימין ונוגעים עם המרפק השמאלי בברך הימנית. כמובן שלאחר מכן מחליפים את הצדדים בהתאמה. ההמלצה היא להתחיל בסט של כחצי דקה וניתן לערוך שלושה סטים. בשלב מתקדם יותר כמובן שניתן להגדיל את הסטים ואורכו של כל סט.
 

הרמת האגן לאחור

על מנת לבצע את תרגיל הבטן בפורמט זה, יש לשכב על הרצפה כאשר הידיים מונחות ישר לצידי הגוף, והברכיים מורמות כלפי הפנים בתשעים מעלות. מקרבים את הרגליים לכיוון החזה בזמן שהן צמודות אחת אל השנייה ובעזרתן מרימים את האגן מעלה. התנועה יוצרת כיווץ בבטן ונחשבת לתרגיל בטן יעיל ואיכותי. בתרגיל זה ההמלצה היא לבצע שלושה סטים כאשר כל אחד אורך כחצי דקה, תוך שמקפידים על הוצאת אוויר עם כל התרוממות. במידה ואתם חשים בכאב גב אנא התייעצו עם מאמן כושר אישי וקראו את המאמר הבא - איך לחזק את שרירי הגב מאת פרסונל טריינרס מאמן כושר אישי 

כדור יציבה

את התרגיל הזה ניתן לבצע במהלך אימון כושר אישי, וגם בביתכם במידה ויש לכם את האביזר הנדרש – כדור. על מנת לבצע את התרגיל יש לשבת על הכדור כאשר לוקחים מספר צעדים על מנת שהכדור יתמוך בגב התחתון, בזמן שהישבן והברכיים נמצאים בזווית של 90 מעלות, והידיים תומכות את הצוואר מאחורי העורף. מתרוממים בעדינות בעת שהרגליים סטטיות. גם כאן מדובר על סטים של שלושים שניות בלבד – עד שלושה סטים. 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי