כיצד ניתן לשמור על הגוף לאורך השנים ומהם היתרונות של פעילות ספורטיבית, מוטיבציה והתמדה.

אי אפשר להילחם בזמן ולא משנה עם איזה אוצר גנטי נולדתם. השנים שעוברות נותנות את אותותיהן בגוף ובנפש, וכדי להמשיך לחיות חיים מלאים ובריאים חשוב לדעת איך לדאוג לגוף.

שיפור המראה החיצוני

דרך אחת בה ניתן לדאוג לגוף ולהילחם בסימני ההזדקנות, היא באמצעות ניתוחים פלסטיים. כיום מקובל מאד לעבור ניתוח הרמת פנים מקצועי כדי להילחם בעור מדולדל ורפוי, להזריק חומרי מילוי כדי לטשטש קמטים, לבצע הרמת חזה במקרה של חזה צנוח וגם לנתח חזה נפול ולעבור ניתוח מתיחת בטן. הניתוחים הפלסטיים מבוצעים כיום בטכניקות מתקדמות על ידי כירורגים פלסטיים מומחים, ויש ביכולתם לשפר באופן משמעותי את המראה החיצוני. עם זאת, בעוד שניתוח פלסטי יכול להצעיר את מראה העור והגוף כלפי חוץ, הוא לא מחולל שינוי אמתי מבפנים ולכן יש צורך בפעולות נוספות.

התמדה בפעילות ספורטיבית

העור אינו האיבר היחיד המושפע מתהליכי ההזדקנות ומהשנים שעוברות, אלא גם מערכת השלד והשרירים ואיברים נוספים בגוף. כדי לדאוג שכל המערכות ימשיכו לפעול בצורה תקינה, צריך לדאוג לאכול תפריט עשיר ומאוזן, המכיל את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים החיוניים לגוף. במקביל, צריך לשמור על כושר גופני גבוהה עם מאמן כושר אישי בכדי לחזק את הגוף מבפנים ומבחוץ, ולשם כך צריך מוטיבציה גבוהה ויכולת התמדה.

היתרונות בפעילות ספורטיבית

להתמדה בפעילות ספורטיבית יש יתרונות רבים:

● הפחתת הסיכוי לתחלואה.

● הורדת מתחים וחרדות.

● המרצת הדם ושיפור תפקוד לב-ריאה.

● שריפת שומן בדרך יעילה.

● הגברת כושר הסיבולת.

● שמירה על תוצאות לטווח רחוק.

● שיפור מצב הרוח.

בנוסף, ההתמדה בפעילות ספורטיבית נותנת תחושה שהשליטה בידיים שלכם ואתם אחראים לגורלכם. ככל שהשנים יעברו, הגוף שלכם יאמר לכם תודה על ההשקעה הרבה וזה יבוא לידי ביטוי גם במראה חיצוני מלא חיוניות וגם ברמה גבוהה של אנרגיות.

איך שומרים על רמת מוטיבציה גבוהה?

ישנם גורמים רבים היכולים להוביל לירידה ברמת המוטיבציה ולהפסקת ביצוע פעילות גופנית. בין הגורמים הללו ניתן למנות: מחלות, עייפות, חוסר זמן, חולשה, חוסר עידוד מהסביבה, תוצאות איטיות ולא מרשימות ואי התאמה בין דרגת הקושי של התרגילים למתאמן.

איך ניתן להתגבר על הקשיים הללו? באמצעות בניית תכנית כושר אישית וליווי של מאמן כושר. גם אם בהתחלה קשה להיכנס לעניינים, תוך זמן קצר תגלו שקל יותר לשמור על מוטיבציה ולהתמיד, כאשר אתם מבצעים תרגילים המותאמים לרמת הכושר שלכם ושהם הותאמו במיוחד כדי להשיג את המטרות אליהן אתם שואפים.

פעילות גופנית גורמת למוח להפריש חומרים המעלים את מצב הרוח, ולכן התמדה בפעילות גופנית לאורך זמן תשפר לא רק את בריאות הגוף שלכם, אלא תתרום גם לנפש יציבה, שמחה ורגועה.

 
שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי