עקרונות לספורט ללא פציעות

כאשר אנו עושים ספורט, אנו מועדים לפציעות ספורט. חלקן עלולות להיות קלות וחלקן קשות. אלו יכולות להיות דלקות בגידים,  דלקות בשרירים, מתיחת גידים וכדומה שלוקח להם להבריא זמן רב. אז בכל זאת איך תימנעו מפציעות אלו בעת עשיית ספורט. הדבר הראשון הוא לעשות פעילות גופנית אשר מתאימה למצבכם הספורטיבי. אם מזמן לא עשיתם ספורט, אל תתחילו בפעילות עצימה מידי. כמו כן, חשוב לא לעשות את האימון שלכם במצב של עייפות. עוד עיקרון חשוב הוא החימום. לא לוותר על חימום הגוף באמצעות פעילות אירובית לפני שמתחילים ובסיום האימון לדאוג למתיחות של הגוף. בכל מקרה מומלץ תמיד להתייעץ עם גורם מוסמך בנושא.

אם נפצענו, איך נטפל בכך באופן טבעי?

כיום יש מודעות רבה לשימוש באמצעים טבעיים בתחומים רבים וכך גם בפציעות ספורט. אם נפצעים כיום בפציעות ספורט, ניתן לבצע טיפול טבעי בפציעות ספורט. אחד הטיפולים הטובים שמשמשים כפתרון לטיפול טבעי בפציעות ספורט הוא טיפול בעיסוי אירוודה. עיסוי זה מטרתו להחזיר את האיזון לגוף והוא עוזר לפציעות ספורט בכך שבטיפול זה משתמשים בעקרונות של פיזיותרפיה ועיסוי אזורי הגוף. כחלק מהעיסוי יתמקד המעסה באזורי הדלקת שנגרמו כתוצאה מפציעת הספורט. טיפול טבעי נוסף הוא טיפול בקור. טיפול מסוג זה מקרר את אזור הדלקת ומפנה את הדם לאזורים אחרים בגוף, כך שהדלקת פוחתת בצורה כזו. זהו אחד מהטיפולים הטבעיים היותר יעילים ומשתמשים בהם גם עבור ספורטאים מקצועיים. 

איזה סוג של ספורט כדאי למתחילים לעשות?

אדם שמעוניין להכניס פעילות גופנית לחייו יכול למעשה להכניס כמעט כל סוג ספורט שהוא אוהב או מתחבר אליו. מה שחשוב לשים לב כאשר עושים פעילות גופנית, שאנו משלבים אימונים הכוללים פעילות אירובית, פעילות כוח ומתיחות בסוף האימון. פעילות אירובית יכולה להיות הליכה, ריצה, שחיה, קפיצה ועוד. פעילות כוח עובדת על שרירי הגוף כמו שכיבות שמיכה, כפיפות בטן, מתח, יוגה וכדומה. אם ברצונכם להפוך את אורח חייכם לספורטיבי ואתם לא יודעים איך להתחיל ולעשות זאת נכון, המתנה הגדולה ביותר שתוכלו לתת לעצמכם היא לפנות לאדם המוסמך לכך. מאמן כושר אישי לדוגמא, יוכל להוות עבורכם מקור ידע טוב בתחום. 

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי