מהו מאמן כושר אישי?

מאמן כושר אישי הוא אדם אשר למד אימון כושר באופן מקצועי במקום אשר מסמיך מאמני כושר. מאמן כושר אישי לומד כחלק מהלימודים אנטומיה של הגוף, יודע את כל חלקי השרירים ואילו תרגילים יפעילו אותם בצורה טובה ונכונה. מקצוע האימון כושר לוקח המון אחריות על גופו של המתאמן ועל מאמן כושר אישי להיות בקיא היטב בחומר ובידע על הגוף.

איך תבחרו מאמן כושר אישי?

מאמן כושר אישי בוחרים בעזרת מספר דברים חשובים. האחד הוא קודם כל הכשרה. בידקו מה ההכשרה של המאמן. דבר זה חשוב על מנת לדעת שאתם נמצאים בידיים בטוחות ושלא יקרה לגופכם נזק. דבר נוסף שכדאי לבדוק זה את השיטה של האימונים בה הוא עובד. האם מדובר בעבודה בחדר כושר או אימון בחוץ או שמא אימון אינטגרטיבי. כמו כן ספרו למאמן על הרקע שלכם. כמה זמן לא התאמנתם, איזה כושר אתם כן עושים ואם יש בעיות מיוחדות. לדוגמא, אם מדובר בנשים אחרי לידה, עליהן לדאוג ליידע את המאמן על מנת לא לגרום לגוף נזק.

אילו סוגי אימונים קיימים?

מאמן כושר אישי עושה סוגים שונים של אימונים. אלו יכולים להיות אימונים אירוביים הכוללים ריצה, קפיצות בחבל או רכיסה על אופניים. אימונים נוספים הם אימונים אנאירוביים ואימוני כוח אשר עובדים על שרירי הגוף. מאמן כושר אישי בדרך כלל יעבוד על שני הסוגים של אימונים אלו ויבנה לכם תוכנית אימונים אשר מתאימה ליכולת שלכם וסרגל המאמצים שהגוף שלכם מסוגל להכיל. מעבר לכך, יש גם סוגי אימונים אינטגרטיביים אשר משלבים בין האימון האירובי לאנאירובי וכחלק מתכנית האימונים הם עובדים על דברים אחרים בגוף. 

כמה עולה אימון כושר?

עלות מאמן כושר אישי משתנה לפי הצרכים שלכם והמטרות. על פי תוכנית האימונים שתיקבע לכם, יקבע המחיר. ככל שהתכנית ארוכה יותר, המחיר לרוב ירד. כמו כן, ניתן גם להצטרף לקבוצות כושר על מנת ליצור מוטיבציה ולהוזיל את הסכום. הכל כמובן תלוי בכם ובאיך שאתם מכירים את עצמכם באימוני ספורט. 

מה יבקש מכם מאמן כושר אישי בתחילת הדרך?

מאמן כושר אישי ומקצועי תמיד לפני תחילת סדרת האימונים יבקש מכם אישור רופא שאתם כשירים לבצע אימוני כושר. יש לכך חשיבות גדולה על מנת להתאים עבורכם את האימון. כמו שאמרנו למאמן יש המון אחריות על גופכם בעת אימון ולא כדאי לקחת את הסיכון לנזקים. חשוב מאוד לשתף פעולה בעניין זה ובאמת לגשת לרופא לבדיקה שהכל תקין ואתם כשירים.

לסיכום, מאמן כושר אישי הוא מאמן מקצועי אשר ילווה אתכם בעת תכנית אימונים מקצועית שיכין עבורכם ועבור המטרות שלכם. למאמן כזה יש תעודה המסמיכה אותו להדריך אתכם בעת תרגילים ספורטיביים. עליו לדאוג ליצור לכם תוכנית אימונים אשר מתאימה ליכולות הפיזיות שלכם ולשנות אותה בהתאם להתקדמותכם עם הזמן. אם כל התנאים הללו קיימים סביר שתצליחו להגיע לאורח חיים ספורטיבי נכון.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי