אולי תחילה אתם חושבים על סוג האימון שתתאמנו בו, תדירות האימונים ולוקיישן האימון. יחד עם זאת, אם יש משהו חשוב שכדאי להעניק לו תשומת לב רבה הוא שעת האימון שלכם. ישנו קשר ישיר בין שעת האימון ובין ההתמדה שלכם!

 

התירוץ הקלאסי: הבוס שלי השאיר אותי

הסיבה שקביעת אימון אחרי יום העבודה לא מומלצת היא מאחר ואתם מייצרים לעצמכם קרקע פורייה לבטל את האימונים. אכן, להגיע לאימון אחר יום עבודה זה אתגר בפני עצמו, כאשר עליכם להבין האם באמת מדובר על התזמון המתאים לכם ביותר. המון מתאמנים בוחרים לשלב אימוני כושר אישיים דווקא בתחילת היום, זאת מאחר וכך המרווח לביטול האימונים הינו מצומצם מאד, תוך שהם זוכים להתחיל את היום בזריקת מרץ ואנרגיה.

 

אחרי 12 שעות עבודה, האם יש לכם אנרגיה להתאמן?

חשוב להבין כי כל מתאמן מאופיין בתכונות אחרות, בגוף אחר המגיב לאימונים בשעות שונות בצורה אחרת ובלוחות זמנים שונים. כדאי פשוט שתשאלו את עצמכם: מה סיכויי ההתמדה שלכם בכל אימון בהתאם לשעה בו הוא נערך? אם אתם מתחילים את היום שלכם בשעה 8.00 ומסיימים אותו בשעה 20.00, סביר כי יהיה לכם מאד קשה להגיע אל האימון. מאמן הכושר שלכם ישמח לייעץ לכם לגבי שעת האימון המתאימה לכם ביותר, כך שתוכלו ליהנות מהדרך, להתמיד ולראות תוצאות.

 

ביטלתם אימונים? הרצף נקטע, וחבל

שימו לב: כל עוד העבודה שלכם הינה עבודה במשמרות, כך שאתם יכולים להתחיל את יום העבודה -15.00 ולסיימו ב-21.00, הרי שכדאי לשקול אימונים לאחר יום העבודה. אימונים המתבצעים מיד לאחר יום העבודה לא מומלצים בעת שאתם עובדים לאורך שעות ארוכות. כאמור, פוטנציאל הביטול שלכם הינו גדול, כך שמה שקורה בסופו של דבר הוא שאתם קוטעים את רצף האימונים שלכם. על מנת ליהנות מתוצאות ומדרך מפרה, חשוב מאד להתמיד בתכנית שבנה לכם מאמן כושר אישי, כאשר התמדה היא גם הגעה אל כל האימונים כפי שהם נקבעו.

 

מתי כדאי לקבוע את האימון?

הדרך הטובה ביותר להבין מהי שעת האימון האידיאלית עבורכם היא פשוט לנסות שעות שונות. שבצו בשבוע האימונים הראשון שלכם אימונים בשעות שונות, כך שתוכלו לתרגם את תחושות הגוף שלכם בהתאם לכל שעה: באיזו שעה הגוף שלכם התמסר יותר לאימון, מתי חשתם עייפים, מתי חשתם נמרצים לאחר האימון, איזו שעה התאימה לכם יותר מכל שעה אחרת ללוח הזמנים שלכם וכדומה.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי