רבים מאיתנו מכירים את הסיטואציה שבה החלטנו שאנו עושים כושר, נרשמים לחדר הכושר עם מנוי למשך שנה ולבסוף יוצא שמתוך כל חודש אנו הולכים לעשות כושר רק פעמיים בחודש. זו סיטואציה שמוכרת לרבים מאיתנו. חיי היום יום העמוסים לעיתים לא מאפשרים לנו לעשות את הרגע הזה של העצירה והחשיבה על עצמנו ושעות הפנאי שלנו. רובנו יודעים שעיסוק בספורט הוא דבר שנחוץ לבריאותנו, אך לא תמיד אנו שמים על כך את הדגש הרצוי ומגדישים באמת את הזמן. לכן, אופציה מעולה היא לבחור במאמן כושר אישי. כאשר לוקחים מאמן כושר אישי תהיה לנו הרבה יותר מחויבות בנושא וזה בהחלט פיתרון נהדר למי שקשה לו להתמיד. 

איך לבחור מאמן כושר אישי?

היצע מאמני הכושר האישיים הוא גדול מאוד, ורובנו לא באמת מבינים בפרטים הקטנים של הספורט, לכן כאשר אנו עושים בחירה של מאמן כושר אישי חשוב שנדע מספר עובדות חשובות אשר יעזרו לנו לבחור את מאמן הכושר האישי הטוב ביותר עבורנו. 

1. השכלת המאמן והידע שעליו לדעת

כאשר אתם בוחרים במאמן כושר אישי כדאי לכם לבדוק שבהשכלתו סיים קורס מדריכים או מדריכי חדר כושר באחד מן המוסדות המורשים בארץ. תחום זה מעט פרוץ וכל מדריך שהדריך בעבר במתכונת זו או אחרת יכול לקרוא לעצמו מאמן כושר אישי ולכן חשוב לשים דגש על ההשכלה. מאמני כושר אשר למדו במוסדות המורשים בארץ לומדים חומר רב וחשוב על מנת לאמן אתכם בצורה הבטוחה ביותר ובשמירה על בריאות הגוף. מאמן כושר אישי צריך להיות בקיא בתחום התרגילים ואילו שרירים מבחינה פיזיולוגית ואנטומית הם מפעילים. עליו לדעת היטב איך עושים כל תרגיל בצורה הנכונה והבריאה ביותר ומה עלול להוות נזק. עוד עליו לדעת איך להתאים את התרגילים לסביבה, כלומר, תרגילים אשר מבוססים על מכשור ותרגילים ללא מכשור מקצועי. כמו כן, עליהם לדעת באופן בסיסי על נושא תזונת האדם. מאמני כושר מקצועיים לרוב יעשו קורסים והתמחויות נוספות במשך הקריירה ומהסתכלות קצרה על ההסמכות של מאמן הכושר האישי תוכלו לדעת אם מדובר באדם בעל ניסיון רב או מתחיל בתחומו. 

2. חיבור למאמן הכושר

כאשר אתם עושים אימון כושר אישי אתם למעשה עושים אימון אחד על אחד עם אדם שאינכם מכירים, בבגדי ספורט, מזיעים לאורך האימון. אלו דברים שעלולים לעיתים להיות עבור חלקנו מביכים ולכן כדאי שנרגיש בנוח עם מאמן הכושר האישי שבחרנו. חשוב שנדע לומר מה קשה לנו, אילו תרגילים יותר קלים עבורנו ולשתף את הקשיים המוטיבציוניים שאנו חווים. 

3. מחיר האימון

לרוב אימון כושר אישי אינו עסק זול, טווח המחירים לאימון נע בין 150 שקלים ל250 שקלים וזה משתנה ממאמן למאמן, אופי האימון, זמן האימון וכמות האימונים שנקבעו מראש. מאמנים בתחילת דרכם לרוב יקחו מחיר מוזל יותר. שימו לב לכך. אם מאמן הכושר האישי הוא מאמן שאינו ותיק שימו לב שהוא מקצועי מספיק, בקיא בחומר וכזה שידע להוביל אתכם לעבר המטרה בלי פציעות מיותרות. 

לסיכום, בחירת מאמן כושר אישי יכול לעזור לכם להכניס ספורט לחייכם באופן קבוע. הוא יכול לעזור לכם להעלות את המוטיבציה ולהגיע להישגים טובים ומרשימים. כאשר אתם בחורים מאמן כושר חשוב לשים לשלושת הדברים החשובים ביותר: השכלת המאמן, שיש לכם חיבור איתו ואתם מספיק פתוחים איתו על מנת לשתף בקשיים ושמחיר האימון הוא סביר. 

למידע נוסף לחץ כאן

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי