המון אימוני כושר כיום נערכים בפורמט של אימון אישי, זאת הודות למניפת היתרונות הרחבה המאפיינת את האימונים הללו: החל מהאפשרות להתאמן בזמנים הנוחים לכם, תשומת הלב והמוטיבציה המוענקת רק לכם והתאמת תכנית ההולמת את הצרכים שלכם. אחד הדברים החשובים ביותר שיקבעו באימון הראשון שלכם עם מאמן הכושר הוא תדירות האימונים. כמה פעמים עליכם להתאמן: פעם בשבוע, פעמיים או שלוש? מדובר על החלטה משותפת שתקבלו עם המאמן שלכם, כאשר ישנם 4 שיקולים שכדאי לקחת בחשבון:

 

השיקול הראשון: המטרות שלכם

התדירות בה תתאמנו במסגרת אימון כושר אישי מבוססת בראש ובראשונה על המטרות שלכם. כל מתאמן בעל צרכים שונים ומטרות שונות, והאימון האישי מאפשר לכל מתאמן להגשים את עצמו בדרך האידיאלית ביותר. תדירות האימונים נקבעת בשיתוף פעולה מלא בין המאמן ובין המתאמן כבר באימון הראשון עם הבנת מטרות האימון. כך לדוגמא, ישנם הזוגות המעוניינים לשרוף שומנים ולהתחטב לקראת אירוע החתונה שלהם, כך שתדירות האימונים תהיה גבוהה יחסית, בעוד ישנם מתאמנים שעבורם האימון האישי הוא חיזוק לכל שגרת האימונים שהם מבצעים ללא כל קשר, כך שהתדירות יכולה להיות נמוכה יותר.

 

השיקול השני: התקציב העומד לרשותכם

כשאתם בוחרים להשקיע בפורמט של אימון המתבצע אחד על אחד, אתם גם בוחרים להשקיע את מיטב כספכם. המון פעמים השיקול שנלקח בחשבון הוא השיקול הכלכלי. לכל מתאמן יש יכולת כלכלית אחרת וחשוב לתכנן מראש את ההוצאה עבור האימונים. חשוב להבין כי גם אימונים המתבצעים בתדירות נמוכה יחסית הינם מבורכים, שכן בכל עת שאתם מניעים את גופכם את תורמים לו באופן ישיר.

 

השיקול השלישי: זמינות מאמן הכושר

תדירות האימונים שלכם נקבעת גם על פי הזמינות של המאמן. על מנת להוציא את האימונים האישיים לפועל יש צורך לשדך בין לוח הזמנים של המתאמן ובין לוח הזמנים של המאמן. על כן, כבר בפגישת ההיכרות הראשונה לפני האימון, חשוב להגדיר בפני המאמן את התדירות הנדרשת על ידכם, תוך שהמטרה היא לנסות ולהבין האם ישנה התאמה מבחינת לוחות הזמנים. מאמני הכושר עושים הכל על מנת להתאים עצמם אל לוחות הזמנים של המתאמנים ולאפשר להם להתאמן בתנאים האידיאליים להם.

 

השיקול הרביעי: היכולת הגופנית שלכם

וחשוב לא פחות הוא המצב הגופני שלכם לפני שאתם מתחילים להתאמן. המטרה אינה בשום פנים ואופן להעמיס עליכם, אלא להכניס אתכם לקצב בקצב מבוקר, מאוזן ובטוח. ישנו טווח רחב של מתאמנים: כאלו שהתאמנו כל חייהם וכעת רוצים לחזור למסגרת, וכאלו שעושים את הצעדים הראשונים שלהם ועל כן מעוניינים בגלישה רכה. מאמן הכושר יבחון אתכם את היכולות שלכם, את הניסיון שלכם באימונים, את מצבכם הרפואי ואת גילכם וכך יתאים לכם תכנית אימונים המתאימה לנקודת הפתיחה שלכם.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי