ישנם לא מעט בני נוער אשר בהגיעם לגיל שבו הן מקבלים צו ראשון, כבר מחליטים החלטה חד משמעית להתגייס לחיל קרבי בצה"ל. גיוס ליחידות הקרביות בצה"ל דורש מבני הנוער הכנה גופנית- פיזית משמעותית וכן גם הכנה נפשית. בכדי להתכונן היטב לגיבושים לקראת קבלה ליחידות המובחרות בצה"ל ובכדי להתכונן באופן כללי להוואי הצה"לי ביחידות הקרביות הכולל בו מאמץ גופני והסתגלות נפשית לא פשוטים, רבים מבני הנוער פוקדים את שורותיהם של קבוצות כושר קרבי והכנה לצה"ל או מתאמנים באמצעות מאמן כושר אישי שמטרתם היא להכין את עצמם באופן הטוב ביותר לתקופת הגיוס.

מהן קבוצות כושר קרבי

קבוצת כושר קרבי והכנה לצה"ל היא קבוצה אשר כוללת מדריכים שהיו ביחידות קרביות, עברו גיבושים שונים ובעיקר יודעים מה דורשת התקופה ביחידות הקרביות בצה"ל. כל קבוצה מעין זו מכילה כמות כלשהי של חברי קבוצה. חברי הקבוצה בעזרת המדריכים מבצעים תרגילי כושר שונים בדרגת קושי עולה, בכדי להתכונן לגיבושים אשר אליהם הם רוצים להגיע לצורך קבלה ליחידות הקרביות בהם הם רוצים לשרת וכן, הכנה נפשית הכוללת סימולציות של מצבים איתם כל חייל ביחידה קרבית נאלץ להתמודד. הקבוצה משקיעה אמנם לא מעט בכושר קרבי, אך אינה מדלגת על ההכנה הנפשית ואף מדגישה, כי המצב המנטאלי של החייל חשוב לא פעם יותר ממצב הכושר הגופני שלו ולעיתים הוא זה שמסייע לו לעבור אתגרים בהצלחה ולהתמודד עם משימות בלתי פשוטות אשר בהם הוא נדרש לעמוד במסגרת שירותו קרבי.

חשיבותה של קבוצת כושר קרבי

קבוצת כושר קרבי והכנה לצה"ל היא חשובה ומשמעותית עבור לא מעט בני נוער אשר מעוניינים להתגייס ליחידות קרביות. בני נוער אשר לא לוקחים חלק פעיל בקבוצות הללו אך מעוניינים להיות ביחידות קרביות במסגרת שירותם בצה"ל, יכולים לא פעם להיתקל בקשיים שונים אשר איתם הם לא התמודדו בעבר הן מבחינה פיזית והן מבחינה גופנית. קשיים לא צפויים מעין אלו, אשר הם לא ביצעו מראש הכנה אליהם, יכולים לגרום להם להתייאש ולפרוש. קבוצת כושר קרבי והכנה לצבא מתמקדת הן באימוני כושר מיוחדים המותאמים לאימוני הכושר הצהליים והן בהכנה מנטלית חשובה לא פחות. המדריכים אשר עומדים בראש הקבוצות הללו הם מדריכים מנוסים, בעלי ידע ויכולת להנהיג קבוצה ולהכין אותה באופן הטוב ביותר לקראת שירות משמעותי וכמה שיותר קל במסגרת יחידה קרבית בצה"ל. ניתן למצוא בכל רחבי הארץ קבוצות כושר קרבי והכנה לצה"ל וחשוב שכל בן נוער העתיד להתגייס ליחידה קרבית יצטרך אליהם בטרם הוא מתגייס.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי