רוצים להיפטר ממצבורי השומן ולחזור למראה בטן שרירית ומתוחה? שאיבת שומן בלבד אינה הפתרון.

ישנם מספר אזורים בגוף בהם נדמה כי השומן מצטבר בקלות אך לא ממהר להיעלם. זה קורה בדרך כלל בחלק הפנימי של הזרועות, בירכיים ובעיקר בבטן. אפשר להאשים את הגנטיקה, את הפחמימות, את הלידות או כל גורם אחר, אך אם המראה המדולדל והרופס של הבטן מציק לכם, כדאי להתחיל לחפש אחר פתרונות.

שאיבת שומן – האם זהו הפתרון?

במקרה של גבר או אישה עם מצבור שומן נקודתי באזור הבטן, ניתוח כירורגי לשאיבת שומן יכול לתת את המענה המתאים. ישנן דרגות שונות של הניתוח, אשר נקבעות לפי כמות השומן שיש לשאוב והנתונים הפיזיים של המטופל. כאשר מדובר בשאיבת שומן בכמות קטנה יחסית, אפשר לבצע את הניתוח במקרים רבים גם בהרדמה חלקית ואז צפויה התאוששות פשוטה ומהירה יותר.

כאשר כמות השומן הנשאבת גדולה יותר יהיה צורך בהרדמה מלאה ואם העור אינו מספיק אלסטי ייתכן ויהיה צורך גם במתיחת העור, דבר אשר מוסיף למידת המורכבות של הניתוח.

לאחר ניתוח שאיבת שומן צפויים ימי החלמה בהם אזור הבטן יהי מעט נפוח וייתכנו שטפי דם תת עוריים. תופעות אלו אמורות לחלוף בהדרגה, עד להתאוששות מלאה

באילו מקרים שאיבת שומן אינה מתאימה?

ניתוח שאיבת שומן מהווה פתרון מהיר ויעיל יחסית, אך הוא אינו מתאים למי שסובל מעודף משקל גבוה, מכיוון שכמות השומן המותרת לשאיבה מוגבלת רפואית. כמו כן הניתוח אינו מתאים לאנשים מבוגרים או בעלי עור דק ורפוי, שכן מידת האלסטיות של העור חשובה מאד להחלמת האזור ולהשגת התוצאה הרצויה.

כמו כן, לא בכל מקרה שאיבת שומן תהיה ההמלצה הראשונית של הרופא. קודם כל צריך לוודא שהמטופל מקפיד על תפריט בריא ומאוזן, המתאים לאורח חייו, ושהוא מבצע פעילות גופנית. רק במקרים בהם שמירה על אורח חיים בריא ופעילות ספורטיבית קבועה אינם מביאים לתוצאות הרצויות, כדאי לשקול שאיבת שומן.

מאמן כושר אישי לשריפת שומן

גם אנשים הנמצאים בכושר גופני גבוה יכולים להתמודד עם מצב של הצטברות שומן בטנית ויש לכך סיבות רבות. כאשר התרגילים השונים אינם מסייעים לשריפת השומן במידה או במהירות הרצויים, ניתוח שאיבת שומן יכול להיות הפתרון אולם זה אינו פתרון מספק, כי צריך לחשוב על היום שלאחר הניתוח.

בניתוח שאיבת שומן לא שואבים את כל כמות השומן מהבטן, ונשארות רקמות שומן. לכן, אם לא מקפידים על תזונה מאוזנת ועל אימון כושר אישי באופן קבוע, אפשר לעלות שוב במשקל ולאבד את תוצאות הניתוח. גם אם פיזור השומן לאחר הניתוח יהיה שונה מזה שהיה לפניו, עדיין הבטן לא תישאר שטוחה כפי שרציתם.

בשביל תוצאות קבועות חשוב לשמור על דיאטה ולבצע תרגילי כושר קבועים, שהותאמו באופן אישי על ידי מאמן כושר מוסמך ובעל ניסיון.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי