חופשה יכולה לחולל פלאים כאשר מדובר בהפחתת רמות הלחץ בהן אתם נתונים בחיי השגרה שלכם. יחד עם זאת, החופשה יכולה גם לשבש את משטר הכושר הבריא עליו אתם מקפידים לשמור מדי שבוע בשבוע במכון הכושר. האמת היא שגם אנשים הנחשבים למכורים לכושר, מתקשים להתמיד בתרגול כשהם מחוץ לבית. כמובן, שלרבים מהם יש כוונות טובות והם אולי גם אורזים את בגדי הספורט אבל למרבה הצער, במקרים מסוימים, הציוד הזה נותר במזוודה עד שהם חוזרים הביתה.

אז אם הזמנתם חופשה בצימר לזוגות בגליל, במבנה אבן עתיק וקסום בראש פינה היפה והמיוחדת, אין ספק שמובטחת לכם חופשה מפנקת. כאן תוכלו להירגע מהמולת העיר הגדולה באחת הסוויטות המהודרות שתעניק לכם חוויה יוקרתית, נעימה וכיפית, עם מגוון של עיסויים ושירותי ספא מקצועיים מבלי להזניח את אמון הכושר הקבוע שלכם.

חופשה, לא צריכה להפריע לאמון הגופני, או לגרום לכם לנטוש את הרגלי החיים הבריאים שלכם. עדיין תוכלו למצוא לעצמכם זמן להתאמן גם כשאתם נופשים מחוץ לבית.

שישה טיפים יכולים לעזור לכם לשמור על הכושר שהרווחתם ביושר בחדר הכושר שלכם, גם כשאתם נמצאים בחופשה הרחק מחיי היומיום השגרתיים שלכם.

6 טיפים לשמירה על כושר כשאתם מבלים מחוץ לבית

טיפ #1 - היו מציאותיים

סביר להניח שלא תצליחו להתאים את האימון השבועי הרגיל שלכם במכון הכושר, ללוח הזמנים של החופשה שלכם, וזה בסדר. אבל נסו להשלים לפחות 50 אחוזים ממשטר התרגול הרגיל שלכם. גם זה יהיה ראוי לציון.

טיפ #2 – תכננו מראש

לפני שאתם יוצאים מהבית, כדאי להרים טלפון לאתר החופשה או לבדוק באתר האינטרנט שלהם, אילו סוגים של מתקני כושר מוצעים במתחם הנופש, או אם בסמוך להם יש פארק או מסלול שיאפשר לכם לצאת לריצה או להליכה. הליכה בשילוב עם תזונה דלת פחמימות ושומן, יעזרו לכם מאוד לשמור על רמות שומן נמוכות בגוף. בכול הזדמנות, הקפידו ללכת. הליכה היא דרך מצוינת לראות מקומות חדשים, לשמור על משקל הגוף ללא המתח המיותר שמעיק על הגוף, ובכלל הליכה היא סוג של תעבורה חינמית.

טיפ #3 – חפשו מכוני כושר מקומיים

אם אתם שוהים באתר נופש שלא מספק שטח אימון, כדאי לברר אם בקרבת מקום יש מרכז כושר מקומי, אשר בו תוכלו להתאמן. לעתים קרובות מכוני כושר יציעו לאורחים עלות מינימלית עבור יום אמון במכון.

טיפ #4 – ארזו במזוודה שלכם רצועת התנגדות לשמירה על הכושר

רצועת התנגדות כמעט שלא תתפוס מקום במזוודה, אבל יכולה לספק לכם את כל שגרת האימון הדרושה לשמירה על רוטינת הכושר של פלג הגוף התחתון והעליון שלכם.

טיפ #5 – אל תתענו ואל תשללו מעצמכם מעדנים מקומיים ומשקאות מהנים

תכננו ליהנות ממספר ארוחות מיוחדות ביום, אבל מבלי להגזים. אל תחששו לשאול את המלצר או המלצרית במסעדה אם אפשר להכין עבורכם את המאכלים האהובים עליכם, הכוללים מוצרי מזון בריאים שאתם צורכים בדרך כלל.

היו נבונים מבחינת צריכת האלכוהול. כשאתם בחופשה ולא צריכים לקום בבוקר לעבודה או ללימודים, סביר להניח שתתפתו לשתות בערב הבילוי כמויות אלכוהול גדולות יותר ובתדירות גבוהה יותר, מאשר לו הייתם בבית. כדאי לצפות זאת מראש ולהתכונן בהתאם. כאשר מדובר בבריאות ובגוף ידידותי, שתו במתינות. למה הכוונה?

בירה – פשוט אל תשתו. בירה היא עשירה בפחמימות והוכח שהיא מורידה את רמות הטסטוסטרון אצל גברים. אם אתם שואפים למקסימום בריאות, אתם רוצים למקסם את רמות הטסטוסטרון תוך הפחתת רמות האסטרוגן. ואם כבר בירה, עדיף לשתות בירה מופחתת אלכוהול ופחמימות.

המשקה האידיאלי יהיה וודקה סודה או יין לבן יבש כגון סוביניון בלאנק או שרדונה. הימנעו ממשקאות ממותקים. ואם אתם מעדיפים שוטים, עדיף לשתות טקילה, וודקה או וויסקי.

טיפ #6 - כשאתם בחופשה - התאמנו ביעילות

אם אתם רוצים להמשיך להתאמן גם כשאתם בחופשה, קבעו לעצמכם עוד לפני הנסיעה, מטרת אימון שמרנית יותר. כלומר, אל תתכננו אמון מאומץ וסדיר כמו במכון הכושר שלכם.

תוכנית האמון שלכם צריכה להיות פשוטה מאוד. אם תתעקשו להמשיך להתאמן בכל התרגולים המתקדמים שהם חלק משגרת האמון השבועי שלכם, יש לשער שההכרח להתמודד עם משתנים שונים כגון: מכון כושר בסביבת האזור בו אתם נופשים, שעות פתיחה שמתאימות לתכניות החופשה, או תנאי מזג אוויר גרועים, רק יוסיפו מתח ואי נעימות לחופשה שלכם.

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי