יניב מימון מאמן כושר אישי

האולימפיאדה בקיץ 2012 בלונדון , ה 30- במניין האולימפיאדות לדורותיהן - תהיה אירוע שיא של הספורט העולמי, לאחר סיום משחקי היורו בכדורגל, שבהם זכתה נבחרתה הלאומית של ספרד לאחר תצוגת כדורגל מרשימה ביותר. יותר מ -10.000 ספורטאים יתחרו בה ב -26 ענפי ספורט קבוצתיים ואישיים. טקס הפתיחה ייערך ב -27 ביולי וטקס הנעילה – ב12 באוגוסט. הפארק האולימפי, המשתרע של שטח של יותר מ 2.5 קילומטרים רבועים, הוכשר לאחר שינוי ייעוד שטח חקלאי ותעשייתי, והוא כולל מגוון אצטדיונים, מתקנים, וכפר אולימפי, שבו ישהו הספורטאים במהלך כל ימי המשחקים האולימפיים.

ענפי הספורט שבהם ייערכו תחרויות הם: אתלטיקה, כדורסל, אגרוף, אופניים, קייאקים/ קנו, כדורגל, ספורט ימי, קשתות, בדמינטון, סיף, רכיבה, ג'ודו, חתירה, קרב חמש מודרני,הוקי שדה, קליעה, טניס שולחן, טאקוונדו, טריאתלון, כדורעף, היאבקות, הרמת משקולות.

מאמץ על אנושי

בתחרויות אישיות ניתן להבחין לא פעם בנוכחותו של מאמן כושר אישי, האחראי לאימוניו ולכשירותו של הספורטאי. סביר להניח, כי רבים מהספורטאים מעבר לאימון כושר אישי מלווים, בין השאר, גם על ידי תזונאי המכין להם תפריט מיוחד על פי עצימות המאמץ. תזונה נכונה היא תנאי הכרחי לשמירה על כושר גופני תקין באימונים לקראת האולימפיאדה ובתחרויות במהלכה.

על מנת להגיע לתחרות בשיא הקושי נדרש ריכוז מאמץ גופני ומנטאלי. האימונים המפרכים, התובעניים, גורמים לא אחת לספורטאים להגיע עד לסף היכולת שלהם. יש בהם מי שניחנים ביכולת לגייס מעצמם תעצומות גוף ונפש עילאיים. הכול משתלם ברגע אחד( לפעמים – בשבריר שנייה) של תהילה ואושר.
 


 

האולימפיאדה "שלנו"

38 ספורטאים מישראל יתחרו בשמונה ענפי ספורט: אתלטיקה, ג'ודו, התעמלות (התעמלות אמנותית, התעמלות מכשירים), בדמינטון, טניס, קליעה, שחייה (לרבות שחייה צורנית ושיט.)

 עבור הג'ודאי אריק זאבי תהיה זו האולימפיאדה הרביעית, (ובכך ישווה את הישגיהם של השייט יואל סלע והקלע גיא סטריק.) אחדים מספורטאי המשלחת ישראלית, אשר את דגלה במצעד הפתיחה יישא השייט שחר צוברי, ישתתפו בפעם השלישית במשחקים האולימפיים בעוד אחרים – ישתתפו בה בפעם השנייה

 אף שיש הסבורים שכאשר מדובר באולימפיאדה – העיקר הוא ההשתתפות במעמד השיא המכובד והיוקרתי של הספורט העולמי, אין מי מהמשתתפים שאינו לוטש עיניו למדליה אולימפית. האם הפרסים המפתים שמועיד הוועד האולימפי לישראלים שיזכו במדליות ישמש גורם מוטיבציוני למאמץ יתר כדי להשיגן? ימים יגידו.
 

 

הפרסים המיועדים:

מיליון ? למדליית זהב, 400.000 ? למדליית כסף, 250.000 מדליית ארד ו – 30.000 ? למי שיגיע למקום רביעי. גם מאמניהם של הזוכים והאגודה שעמה הם נמנים יזכו למענקים כספיים נדיבים.

 לפני תחילתה קשה לדעת בשל מה ובעיקר בשל מי תיזכר אולימפיאדת לונדון 2012 . האם יהיה זה הרץ' (מג'מייקה) המופלא יוסין בולט, המחזיק במדליית זהב ובשיאי עולם בריצות הקצרות ל -100 ול-200 מטר? האם יהיה זה מייקל פלפס, בעל שמונה מדליות זהב באולימפיאדה הקודמת או, אולי ראיין לוכטה שלא רק נושף בעורפו אלא אף הכניע אותו בלא מעט משחים? ואולי יהיה זה דווקא ספורטאי אלמוני יחסית שיבוא מ"שום מקום" ויתייצב על רף הזהב המיועד לבעלי היכולות הנדירות, יחידי הסגולה? כך או כך – יש למה לצפות.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי