כיום אנשים אשר סובלים מדרגות שונות של נכויות יכולים לנהל אורח חיים בריא אשר כולל בתוכו מגוון של פעילויות ספורטיביות. היום נדבר על פעילויות ספורטיביות לאנשים הסובלים ממגבלות פיזיות כאלו ואחרות בעזרת אימון כושר אישי.
אם מחפשים סיבות להתעמל, המאמר הבא יספק כמה וכמה סיבות לכך: עשר סיבות מצוינות להתחיל להתאמן.

מאמן כושר אישי לבעלי מוגבלויות

אימון כושר עבור בעלי מוגבלויות נחשב לאחד מהדברים החשובים ביותר וזאת מכמה סיבות.
לרוב, אנשים שנפגעו וכעת יש להם מגבלה פיזית כלשהי צריכים אדם שידחוף אותם קדימה, שיתן להם את המוטיבציה שהם כה זקוקים לה ויוכיח להם שהם מסוגלים לבצע מגוון רב של פעילויות למרות המגבלה כאשר ידוע לכולנו שספורט מסוגל לא רק לשפר את המצב רוח אלא גם מסוגל, באופן משמעותי, לשפר את התדמית העצמית והביטחון.

אימון מהסוג הנ"ל התבצע לאחר שמאמן הכושר האישי בודק מהם המוגבלויות הפיזיות והרפואיות של המתאמן או לחילופין מספר המתעמלים (במידה ומדובר על אימון קבוצתי, מידע בנושא הנ"ל ניתן למצוא בקישור הבא: אימון כושר קבוצתי) לאחר כל אלו יבדוק מאמן כושר אישי מהן הציפיות של התעמל מהאימון ויתחיל לבנות עבורו תוכנית כושר.

אילו סוגי פעילויות קיימות לאנשים הסובלים ממגבלות פיזיות?

ובכן, טרם נפתח את הרשימה הארוכה (מאוד יש לציין) של סוגי הפעילויות הספורטיביות שקיימות, חשוב לציין שהדבר משתנה בהתאם לאדם לאדם, כלומר, אנשים הסובלים מבעיה מסוימת לא יוכלו לבצע פעילות X ואילו אחרים כן וההפך.  תלוי בסוג הבעיה הרפואית/בפציעה.

אחת האפשרויות הנהדרות ביותר עבור אנשים שנפגעו באזור הרגליים היא פעילות של "אופני ידיים", כלומר, רכיבה על אופניים כאשר במקום לפדל בעזרת הרגליים, הדבר נעשה בעזרת הידיים – מדובר על ספורט ויצא מן הכלל וכן, נחשב גם מהנה בצורה יוצאת מן הכלל.
כאמור, אחת האפשרויות הטובות ביותר במקרים אלו תהיה שחייה. מאמן כושר אישי ידע בדיוק כיצד לכוון את המתעמל בצורה טובה ביותר לביצוע התרגילים כך שיוכל להפעיל את השרירים ולחזק חלקים אחרים בגוף.

עבור אנשים הסובלים מפגיעות רציניות יותר מאמן הכושר אישי יוכל לבצע פעילות ספורטיביות הכוללות הזזה של האיברים, כמו למשל: ביצוע של כפיפות בטן, תרגילים שונים על מזרון ועוד.
אנשים הנמצאים על כסא גלגלים ממונע יופתעו לגלות שניתן לבצע משחקי כדורסל לנכים או לחילופין משחקי כדוריד. אין  כל צורך לוותר על הפעילויות הספורטיביות התורמות בדרכים רבות לנפש ולגוף.

פרטים נוספים על אימון קבוצתי אך בקבוצות מצומצמות, ניתן למצוא מידע בקישור הבא: אימוני כושר בקבוצות קטנות.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי