ישנן לא מעט סיבות מדוע כדאי לכם להתאמן באימון אישי, אך נדמה כי סיבת העל היא היכולת שלכם להימנע מפציעות מיותרות. אם אין לכם כל ניסיון בסוג מסוים של אימון או אם אין לכם כל ניסיון באימונים, כדאי להתחיל את הדרך שלכם עם מאמן הכושר האישי שינחה אתכם. איך אימונים אישיים מונעים מכם פציעות מיותרות? שימו לב:

 

מה קורה כשאתם מתאמנים יותר ממה שמומלץ לכם?

ראשית, הפציעות השכיחות ביותר הן הפציעות שנובעות מאימון יתר. המון פעמים ישנם המתאמנים הסבורים כי ככל שהם יתאמנו יותר כך טוב יותר, אך חשוב לזכור כי צריך להתאים את תכנית האימונים בהתאם ליכולות המתאמן. כך קורה לא אחת שישנם מתאמנים שמחליטים לצאת לדרך עצמאית, תוך שהם לומדים לבצע תרגילים מהיוטיוב או מתכניות בטלוויזיה, תוך שהם מבצעים את התכנית בצורה לא מאוזנת ומבוקרת. התוצאה? הגוף מגיע לתשישות בעקבות עומסים – מה שיכול לגרום לשרירים כואבים במקרים קלים, או במקרים קיצוניים לפציעות של ממש.

 

כשאתם מבצעים תרגילים בצורה לא נכונה

אימונים עצמאיים שאינם מתבצעים עם מאמן כושר אישי יכולים להיות המכשול הגדול ביותר שלכם. שימו לב כי ישנו הבדל גדול בין אימונים עצמאיים שלכם המתבצעים לאחר שהמאמן לימד אתכם תרגילים, ובין דרך עצמאית לחלוטין שאתם עושים לבדכם ללא כל הדרכה. לא אחת, ישנם אלו הבוחרים ללמוד תרגילים מבלי שהם הודרכו בצורה מעשית. מה שקורה בסופו של דבר הוא שהתרגיל מבוצע בצורה לא נכונה שאינה מועילה ובעיקר מזיקה. הדוגמאות הקלאסיות הן ריצה המתבצעת ללא נחיתה נכונה של הרגל, אימונים באמצעות רצועות בצורה שאינה מפעילה את השרירים או הרמת משקולות בדרך מסוכנת.

 

אימון אישי: ארבע עיניים רק עליכם!

כשאתם מתאמנים עם מאמן הכושר האישי אתם זוכים לאימון המושקע כולו רק בכם. תכנית האימונים תותאם למטרות ולצרכים שלכם, כאשר לפני כל תרגיל שיבוצע תקבלו הדרכה מלאה הכוללת את ההדגמה של המאמן, החשיבות של התרגיל, מאילו טעויות עליכם להימנע ורק לאחר מכן תבצעו את התרגיל בעצמכם. באופן זה, אתם לומדים לבצע את התרגיל בצורה הנכונה ביותר שתטיב עם גופכם ותימנע מכם פציעות מיותרות. בשונה מאימונים גדולים יותר, באימון האישי המאמן צופה רק בכם ומעניק את תשומת הלב שלו אך ורק לכם.

 

אז במה שונה אימון אישי מאימון קבוצתי?

אימונים הנערכים בפורמטים גדולים יותר – בהם המאמן עומד אל מול עשרות מתאמנים, נחשבים גם הם מסוכנים ופחות יסודיים. הסיבה? המאמן לא יכול לצוד בעת ובעונה אחת טעויות של מספר מתאמנים. מה שקורה לא אחת הוא שישנם מתאמנים שמבצעים אימון אחר אימון תרגילים בצורה לא נכונה. התוצאה? הם גם לא רואים התקדמות בתוצאות והם גם מעידים על כאבים ופציעות. הבטיחו גם אתם לעצמכם אימון אישי הממוקד בכם.

 
שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי