הקור וגשם אינם רלבנטיים כלל וכלל כאשר מדובר באימון כושר

יניב מימון - מאמן כושר אישי

 

לכאורה - הכותרת של המאמר מיותרת. אין שום דבר יוצא דופן באימוני כושר בחורף. בכל מקרה אין תירוצים. ניתן להתאמן במשך כל השנה, קיץ, חורף, סתיו ואביב בבית- עם 
מאמן כושר אישי ( מומלץ ביותר, הואיל ותחת השגחתו ובפיקוחו האימון אפקטיבי יותר וניתן להגיע למטרה שמציבים ביתר קלות).

לאימוני כושר בחורף יש משנה חשיבות הואיל ומטבע הדברים, מזג האוויר וההרגלים, רובנו ככולנו מרבים לאכול בחורף. הגשם והקור נותנים, כביכול, לגיטימציה להעדיף את ההתכרבלות על הכורסא או במיטה על פני לבישת האימונית ונעילת נעלי הספורט והליכה או נסיעה אל מכון הכושר הקרוב.

להגברת האכילה ולצריכה עודפת של קלורית יש השפעה בלתי נמנעת על משקל הגוף, מה שהופך את אימון הכושר הגופני לחשוב ביותר. בפרסונל טריינרס – ניתן לשלב אימון כושר עם תזונה נכונה באמצעות ייעוץ של דיאטנית ואפשרות לבנות תפריט אישי מתאים לצרכים, לרצון, לטעמים ולהעדפות הקולינאריות ובהתחשב בסוג הפעילות שמבצעים, המאמץ והאנרגיה שמשקיעים בפעילויות היומיומיות השונות.
 

אימוני כושר – חלק מסדר היום:

גם מי שבשל סיבות שונות אינם מתפנים לאימונים סדירים (מה שקל יותר לעשות כאשר מתאמנים בחדר כושר, רצוי, כאמור, עם מאמן כושר אישי, מה שמגביר את תחושת המחויבות ומכניס למסגרת המקלה על עמידה בלוח הזמנים הקבוע) צריכים להבין, כי יש חשיבות עצומה לכל פעילות גופנית בכל מסגרת שהיא, או בלעדיה, גם אם לפרקי זמן קצרים. אפשר לפצל את האימון למנות קטנות, אף שבפיצול זה יש משום פגיעה באפקטיביות שלו, אבל בהינתן מגבלות שונות הוא ודאי עדיף על העדר פעילות גופנית מובנית בכלל.
 

האויב מספר אחת- העצלות:

העצלות הטבעית, אשר החורף מעצים ומחריף אותה ונותן לה לגיטימציה מסוימת, היא האויב מספר אחת של אימוני כושר בכלל ואימוני כושר בחורף בפרט. אשר על כן יותר מאשר בכל עונה אחרת, אנחנו נדרשים לאזור כוח רצון ולקבל החלטה שכל כולה למעננו, לטובתנו ולרווחתנו- לבצע אימוני כושר סדירים.

גם בחורף יש לא מעט ימים שאין בהם גשם והקור אינו חודר בהם לעצמות. גם בחורף יש ימים שאפשר ללכת או לרוץ בחוץ. ותמיד, גם בחורף ובעיקר בו, פתוחה בפניכם הדרך אל מכון הכושר. תמיד תימצא לכם פינה במקום ובזמן הנוחים לכם, שבהם תוכלו לקבל אימון אישי וייעוץ תזונתי.

גם אם ההתחלה תהיה קשה והתוצאות לא יהיו דרמטיות- יש חשיבות רבה לעצם האימון, להישנותו, להתמדה בו, לחזרה רוטינית על תרגילים מסוימים תוך שילוב של תרגילים חדשים, לגיוון, לרענון, להפעלת קבוצות שרירים חדשות.
 

תכנית אישית בהחלט:

 ב פרסונל טריינרס תיבנה עבור כל אחד ואחת מכם, המתאמנים, תכנית אישית, פרטנית וייחודית, לאחר שיחת היכרות מעמיקה עם מי מאנשי הצוות המקצועי. חשוב להבין כי האימון אינו עונש- ההיפך: הוא פרס. הוא מתנה. הוא אחד הדברים הטובים, החשובים והמועילים שבני אדם יכולים ולמעשה נדרשים לעשות למען עצמכם, לרווחתם הגופנית והנפשית, לחיזוק מערכת השלד והשרירים, לחיזוק הלב והריאות, לחיזוק מערכת החיסון ולהעצמת החוסן הנפשי והמנטלי. אימון כושר אישי בחורף יאפשר לכם לחוש באביב חייכם, יהיה גילכם מבוגר (או צעיר...) ככל שיהיה

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי