יחד עם 38 הספורטאים שייצגו את ישראל באולימפיאדת לונדון בקיץ 2012 נמנים שישה ספורטאים בענף הג'ודו

יניב מימון - מאמן כושר אישי

המפורסם שבהם הוא אריק זאבי ,המתחרה במשקל כבד –עד 100 קילוגרם. יהיו מי שיגידו שהוא נמצא אחרי השיא, גם אם לא בהכרח בשלהי הקריירה שלו. דווקא השנה הוא מצוי בכושר טוב, ועדיין – אם וכאשר יזכה במדליה, תיחשב הזכייה להישג מרעיש.

גם בגילו המבוגר יחסית, 35 , מוכיח זאבי שכוחו לא רק במותנו אלא גם בידיו. בחודש אפריל 2012 הוא זכה במדליית זהב באליפות אירופה שנערכה ברוסיה. זו היא הזכייה הרביעית במדליה זו באליפויות אירופה

משתתפת נוספת היא אליס שלזינגר, אשר ודאי אין לה קושי להסתייע בשירות מאמן כושר אישי, מאחר שהיא נשואה למאמן שלה.

לבד מהם ייצגו את ישראל הג'ודוקאים הצעירים: סוסו פללשווי, גולן פולק וטומי ארשנסקי, אשר צורף למשלחת ממש ברגע האחרון והוא הסוגר את רשימת 38 הספורטאים.
 

אמנות לחימה מודרנית

ג'ודו הוא אמנות לחימה מודרנית (מהמאה ה -19) מאז ימי השיא של אורן סמדג'ה והישגיה המזהירים של יעל ארד הפכו רבים בישראל ל"מומחים" בג'ודו כאשר שמות הקוד לניקוד השונה –יוקו, וואזארי ובעיקר איפון ( פ' דגושה, בניגוד למכשיר הסלולארי), אשר הזוכה בו זוכה גם בקרב, שמופסק לאלתר – שגורים על פיהם.
 

אף שמדובר בקרב מגע, שהחיכוך בו הוא פיזי וצמוד, הכללים הנוקשים,הקפדניים, המחייבים כל מתמודד ושיפוט צמוד ומקצועי שאינו מתיר כל חריגה מהם גורמים לכך שכל הקרבות על המזרן יישארו ספורטיביים. לא רק הקידות בתחילת הקרב ובסיומו משרים על הג'ודו נופך של אצילות אלא גם האיסור המוחלט של כל פגיעה שהיא ביריב. המסגרת קשוחה, ברורה, ושום חריגה ממנה אינה מותרת. כאשר מי מהיריבים מנסה לנקוט פעולה כל שהיא שאינה חוקית –הוא נענש על כך לאלתר.

התקוות האולימפיות

כבר עכשיו ,בטרם נפתחו התחרויות, אפשר לקבוע בוודאות כי כל העפלה לגמר של מי מהג'ודאים תיחשב להישג מעולה. זכייה במדליה – תיחשב לסנסציה. ובכל זאת, דווקא משום שספורטאים ישראלים זכו זה מכבר בעבר במדליות אולימפיות בענף הג'ודו – באופן טבעי קיימת ציפייה לשחזור ההישג ולהישנות המעמד המרגש של ג'ודוקא ישראלי עומד על הפודיום.

זכות הראשונים

באולימפיאדת ברצלונה בשנת 1992 הפכה הג'ודואית יעל ארד לישראלית הראשונה שזוכה במדליה כל שהיא מאז ומעודה. מדליית הכסף שלה הביאה לה ולמדינה כבוד רב. רבים עדיין זוכרים גם את שמה של הזוכה במדליית זהב - הצרפתייה קטרין פלורי – בקרב צמוד שהסתיים, למעשה, ללא ניקוד והכרעה בו נפלה רק לפי דעת השופטים ולכן היתה שנויה במחלוקת.

בשורה התחתונה

בענף ספורט שבו מתחרים בקטגוריות משקל שונות – יש חשיבות לשמירה קפדנית על משקל גוף קבוע , כדי לא לחרוג מהתקן המתיר תחרות בקבוצת משקל מסוימת. לשם כך יש להקפיד על תזונה נכונה. אין ספק כי לשם כך יש להסתייע בשירותה של דיאטנית קלינית מוסמכת, שיכולה לבנות תפריט מועשר בכל המרכיבים והתוספים הנדרשים הן לשמירה על משקל גוף תקין ונדרש והן לחיזוקו.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי