כאשר אדם מחליט כי עליו לרזות הוא עלול להיתקף בולמוס של הימנעות ממזון עד כדי הינזרות מוחלטת מאבות מזון חיוניים לתחזוק הגוף ולאספקת אנרגיה הנדרשת לתפקודו

יניב מימון - מאמן כושר אישי

דיאטות הן נדנדות - עולות ויורדות. לא אחת נזקן הוודאי במתועלתן המפוקפקת. דיאטה חריפה, לא מאוזנת, עלולה גרום נזק הן בטווח המיידי והן בטווח הארוך. 

שוק הדיאטות הוא שוק פרוץ ופרוע. בהעדר רישיון הנדרש למי שעוסק בתחום – יש בו לא מעט שרלטנים המנצלים את רצונן הנואש של אנשים לרזות "בכל מחיר".

עם קרבנות הדיאטות נמנים מי שהם עבדים ושפחות לדימוי גוף כוזב ומופרך. 
לדעת אותם אנשים ובראייתם את עצמם – הם שמנים, מדולדלים, לא חטובים.

איזון נכון, ראוי ומידתי הן מהיבט הכושר הגופני והן מההיבט התזונתי ניתן השיג באופן מבוקר והדרגתי במכון כושר העובד עם יועצי תזונה מקצועיים, לרבות דיאטנית קלינית. 

פרסונל טריינרס מציעה למי מכם שניסו דיאטות שונות ונואשו מהן וגם למי שתהוו, מדוע גם לאחר שהפחיתו את כמות המזון שהם צורכים משקלם לא פחת, ודאי לא בשיעור ובמידה שהם ציפו לו.
 

 

אימון ותזונה – כלים שלובים:

על מנת להיכנס למשטר אכילה מסודר וקפדני מומלץ להיכנס, במקביל, לאימון כושר עם מאמן כושר אישי, אשר יבנה עבורכם תכנית אימון פרטנית, ייחודית, רצוי ומומלץ בליווי תכנית אכילה אישית שתותאם עבורכם.

כאשר אנשים כופים על עצמם משטר אכילה קשוח, ספרטני, הם עלולים להישבר בגלל שהגוף דורש את שלו. 
אנשים כפייתיים המעמידים לעצמם מטרה לא ריאלית – כגון לרזות בקילוגרמים אחדים בתוך שבוע – עלולים לחלילה לחרוג ולאמץ לעצמם דפוסי אכילה קלוקלים, כמשקל נגד לאיסור המחמיר והמייסר שגזרו על עצמם כשערכו דיאטות
.

על מנת לצמצם את התנודתיות החריפה והקיצונית של מי שמתחילים לעשות דיאטה ללא ייעוץ וללא ביקורת ופיקוח וכדי למנוע טלטלות מיותרות מהגוף אשר עלול להיהפך לירידות ולעליות התכופות במשקל (בגלל כישלונה של דיאטה), המענה והפיתרון המומלץ המיטבי הוא לבוא ולהתרשם מפרסונל טריינרס, להיפגש עם הצוות המקצועי בו, לתכנן תכנית אישית שתכלול אימון כושר אישי או קבוצתי, עם מאמן כושר אישי או בלעדיו וייעוץ תזונתי, שניתן להרחיבו לתכנית אכילה מסודרת ושיטתית בפיקוח צמוד והדוק של דיאטנית קלינית. בהצלחה!

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי