החופש הגדול מגיע – עבור רבים הוא מגיע בקול תרועה רמה ועבור אחרים – בקול דממה דקה

יניב מימון מאמן כושר אישי
על מנת "לעבור" את החופש הגדול בשלום ובביטחון, רצוי לנקוט בו זהירות בכל מעשינו: בים, בבריכה, בקניונים, בכבישים. חם לכולם. העצבים רופפים.

החופש הגדול הוא תקופה המיועדת לבילויים. יולי אוגוסט הם חודשים המתאימים לבילוי חופשה משפחתית. חשוב לתכנן אותה בקפידה, תוך רצון טוב להשביע את רצונם של כל בני המשפחה.
 

דווקא משום שמדובר בתקופת זמן, שבה בני נוער רבים יוצאים מהמסגרת הקבועה, חשוב להקפיד על שגרת ארוחות סדירה. כאשר מרבים לאכול ( לזלול) בחוץ, מתרופף מנגנון הבקרה, חיצוני ופנימי, ויש נטייה להעדיף את מה שמפתה את העין. הדרכה לשמירה על תזונה נכונה חשובה לא פחות מאשר הדרכה בנושאים אחרים.

מי מאתנו שמקיימים פעילות ספורטיבית סדירה יכולים לנצל את החופש הגדול לאימון כושר אישי באמצעות מאמן כושר אישי. ניתן לקבוע שיעור משותף להורים ולילדיהם, מה שהופך את השיעור למסגרת זמן איכות המאפשר פעילות חווייתית מהנה ומועילה.


 

חופש מלימודים – לא מאחריות

החופש הגדול אינו מצדיק פריקת עול. דווקא בשל הימצאותם של ילדים ובני נוער מחוץ למסגרת המחייבת והתובענית של בית הספר, חשוב ליצור עבורם ועד כמה שניתן יחד אתם מסגרות חלופיות, שבהן עושים פעילות משותפת המסייעת ותורמת לגיבוש התא החברתי ולליכודו.

אפשר ומומלץ לצאת לטיולים משותפים, לחופשה משותפת, תוך מציאת שביל הזהב בין ביחד ולחוד. חשוב להבין שכל אחד מאתנו זקוק למרחב אישי, מוגן ופרטי. כאשר הורים מנסים לשאול שאלות לא אחת הם נתפסים כ "חופרים". אבל גם כאן חשוב להבין כי חלק בלתי נפרד מהאחריות ומהמחויבות ההורית הוא לדעת היכן שוהים ילדיכם, עם מי הם נפגשים, כיצד הן מגיעים אל מקום הבילוי וכיצד ועם מי הם שבים ממנו. זו לא רק שאלה של הזכות לדעת – זו החובה לדעת שמצדיקה, אכן "חפירה". 
 

חופש של פיתויים

תחילת החופש הגדול היא גם זמן לרענן נהלים וגבולות. זכותכם ואף חובתכם להזהיר את ילדיכם מגלישה לא מוגנת באינטרנט, שבה הם עלולים להיחשף לסוטים. חשוב ליידע אותם כי יש מי שעלולים לנצל את תמימותם. אכן, בעולם של פיתויים רבים, בעולם האמיתי ובעולם הווירטואלי, חשוב לדעת כי העושר עלול להיות שמור לרעה, לכן נדרשים שיקול דעת, בגרות, אחריות – דברים שניתן בהחלט לתבוע גם מהילדים המתבגרים שלכם.


חופש התנועה

בעוד יש מי שמרבים לצאת בחופש הגדול ולהימצא בתנועה מתמדת- יש רבים המאפשרים לעצמם רביצה ממושכת מול המחשב או הטלוויזיה. חשוב להדגיש את חשיבותה המכרעת של פעילות גופנית ואכילה נכונה לשמירה על הבריאות. מאמן כושר אישי בשילוב תזונאית שתבנה אתכם ועבורכם תפריט שיהווה ערובה לאכילה נכונה ומאוזנת – עשויים להקל עליכם לעבור את החופש הגדול לא רק בשלום ובביטחון אלא אף עם גזרה נאה וחטובה..
 

אם החופש הגדול משול לגשר המחבר בין שתי שנות לימודים – כדאי לנצל א המעבר עליו גם לבילוי. לא גומאים אותו בריצה מהירה. הולכים בו במתינות, יום אחרי יום. חשוב ואפשר ליהנות מהדרך, מהנוף, מהאנשים שעמם נפגשים, מהחוויות שצוברים. החופש הגדול נועד למילוי מצברים ולטעינת אנרגיה חיובית. חופש נעים, זהיר ובטוח לכולם!

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי