מה עדיף – אימון בחדר כושר, במשרד או בחיק הטבע: בחוף הים, בפארק?

יניב מימון - מאמן כושר אישי

אין תשובה אחידה, ודאי לא מחייבת, לשאלה זו.יש יתרונות וחסרונות לכל מקום והבחירה היא תוצאה של שיקולים שונים כגון: נגישות, זמינות, רצון, מזג אוויר, עלויות ועוד.

אימון בחדר כושר בכלל ועם מאמן כושר אישי  בפרט הוא אימון שמתקיים במסגרת מסודרת. הוא עשוי להיות מאומץ ותובעני וככזה – מועיל ומרענן (גם אם מעט מתיש...). מאמן הכושר האישי עשוי לבנות לכם תכנית אימונית מותאמת לצרכים, לרצונות, להעדפות וליכולת. דרגת העצימות נקבעת על-פי פרמטרים שונים. הפיקוח והמעקב הצמודים מהווים ערובה לניצול מרבי ומיטבי של שעת הכושר.

עם זאת, יש מי שבוחרים - מי בגלל אילוצים ומי מרצונם החופשי – מקומות חלופיים לחדר הכושר. ניתן לראות אנשים רבים הולכים מה שמכונה "עושים הליכה" בפארק, רצים, רוכבים על אופניים, מבצעים תרגילי כוח וגמישות.

היתרונות המובהקים של עשיית כושר בחיק הטבע:

  1. הפארק (המוצל) כמו גם חוף הים (החשוף לשמש) עשויים לספק מרחב כמעט בלתי מוגבל.
  2. אין מגבלה והגבלה של שעות. הפארק וחוף הים פתוחים ברציפות במשך כל היממה.
  3. ביצוע תרגילים באוויר הצח והפתוח מהנה ומועיל.
  4. אימוני כושר מחוץ למתחם סגור מאפשרים חופש תנועה בלתי מוגבל ומאפשרים לרוץ ולרכוב על אופניים בלי הליכון ואופני-כושר.

 

כושר בין ארבעה קירות מוכרים:

אנשים שזמנם החופשי קצוב ומוגבל יכולים לנצל את הבית ואת המשרד לקיום תרגילי כושר שונים. ניתן להסתייע לשם כך באביזרים פשוטים וגם במכשירי כושר גדולים יותר כגון הליכונים, מכשירים לחיטוב הגוף, מולטיטריינר ועוד. ניתן לנצל עשר דקות פנויות " בין לבין" או לייחד הפסקה ארוכה יותר, במידה שזה ניתן, לביצוע תרגילים כגון: מתיחות, כפיפות, שכיבות סמיכה, שימוש במזרן ובכדור להגמשת הגוף ועוד.

גם אם מכל סיבה שהיא אין לכם שעות מלאות של פנאי – יש חשיבות ותועלת רבה בניצול שברי-שעות ואף דקות לביצוע תרגילים. כל תנועה מועילה ותורמת לחיזוק סיבולת לב ריאה, לחיזוק הגוף והנפש בכלל, לתחושת רוגע ושלווה. כל מה שאתם עושים למען בריאותכם הוא שלכם, למענכם, לרווחתכם, לשיפור איכות חייכם.

 

מאמרים נוספים:

רגליים

ריצת מרתון

 

 

ניתן, כפי שאתם נוכחים לדעת מקריאת המאמר, כי כל מקום ראוי ומתאים לביצוע אימון כושר גופני. על מנת להעצים את ההשפעה של האימון הגופני – רצוי ומומלץ מאוד לשלב אותו בתזונה נכונה ובריאה.

בפרסונלס טריינרס ישמחו לייעץ לכם על אודות חשיבותה של תזונה נכונה. תזונאית קלינית מוסמכת תבנה אתכם ועבורכם תפריט מאוזן ובריא, אשר יילקחו בו בחשבון שיקולים שונים כגון נתוני הגוף, סוג העבודה שלכם ואופיה, המאמץ הפיזי שתובעים מכם העיסוקים השונים, הרגלי התזונה שלכם, טעמיכם והעדפותיכם. תוכלו לשלב אימון כושר אישי עם מאמן כושר אישי עם בניית תפריט בריא שיתרום לניצול מיטבי של העבודה שלכם.

 

העיקר – לנוע, לנוע

כאשר תכניסו אימון כושר גופני כחלק מובנה, טבעי ובלתי נפרד מסדר היום שלכם, תמצאו מקום וטעם לקיומה של פעילות גופנית בכל מקום אפשרי. אם וכאשר תקבעו מקום מרכזי, מועדף (מומלץ בהחלט לעשות זאת על מנת לבסס, להפנים ולהטמיע את האימון הגופני כחלק משגרת היום יום) בפרסול טריינרס - אתם מוזמנים בכל עת! – או במקום אחר (עם מאמן הכושר האישי שזמין אצלנו עבורכם). העיקר – לנוע, לנוע, ליהנות ו... לבריאות!

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי