דיאטה היא שם כולל לניסיונות הרזיה

יניב מימון - מאמן כושר אישי

בעידן המודרני בו אנו חיים כיום, בו המודעות לרבדים הקטנים ביותר בבריאותנו מקבל מענה מיידי, בין אם על ידי עזרתה של הרפואה המתקדמת, אשר מסוגלת לבדוק אורך ולרוחב כל ניואנס גופני המעלה חשד לחוסר יעילות תפקודית, ובין אם על ידי אפשרות לקחת לעצמנו אימון כושר אישי ומותאם לצרכינו הנגזרים מאותן בדיקות מקיפות, כך או כך, משמעות המילה דיאטה כבר מזמן לא מתייחסת לתפריט בלבד.

 

אם פעם אנשים, אשר היו נמצאים בדיאטה, אולצו לאכול בעיקר את 'האוכל של האוכל' שהתגלם בדמות עלים וירקות תפלים ולא מרגשים, כיום עולם דיאטות ההרזיה פותח את שעריו לירקות מכל הסוגים והמינים ובכל מיני צורות וצבעים. 
מדוע בעצם נקשר קשר הדוק בין אכילת ירקות לבין הרזיה? ירקות מכילים חומרים כימיים שונים כגון: אנזימים, חומצות אמינו, ויטמינים וכד' המסייעים לגוף לעכל את המזון ולשרוף את הקלוריות המצטברות בתאי השומן בגוף. 

יתרה מכך, החומרים הללו נספגים בדם ודרכו הם מגיעים לקולטנים המיועדים להם וכך נוצרים חומרים מסוימים במוחנו המסייעים בין לתהליך הירידה במשקל. 
אחד מהחומרים האלה הוא המוליך העצבי סרוטונין. הסרוטונין אחראי לתחומים רבים בניהול משק האדם, ובעיקר משפיע על מצב הרוח שלנו על שלל גווניו. 
צירוף סלט ירקות עשיר לתפריט באופן יומיומי יבטיח ייצור סרוטונין סדיר במח. רמת סרוטונין יציבה – לא גבוהה מדי ולא נמוכה מדי – תסייע לנו לשמור על מצב רוח טוב. אולם, האם אכילת סלטים מספיקה בכדי להשיל את אותם קילוגרמים עודפים ולהבטיח לנו הרגשה טובה לאורך כל היום, כל יום? ובכן, שינוי בהרגלי האכילה הוא הכרחי אך לא מספיק בכדי לרדת במשקל ולהרגיש טוב. 
אימון כושר הוא רכיב הכרחי, גם כן, לכל אדם אשר מעוניין לרדת במשקל ולשמור על כך לאורך זמן. 
בכדי להבטיח לעצמכם ולגופכם את הטיפול הנכון והטוב ביותר, אימון כושר אישי הכולל בניית תפריט מותאם הוא הצעד הנבון ביותר. 
 

 

היי קדימה לסרוטונין!

 

אם אתם בעלי עודף משקל כזה או אחר ואינכם שלמים עם המראה החיצוני שלכם ודאי חוויתם מצב רוח ירוד ואף דיכאון קל מהעניין. 
הסביבה המודרנית בתרבות המערבית אינה מקבלת בעין יפה את השונה באשר הוא, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בשונה מבחינה פיזית. אולם, כפי שצוין לעיל, חשוב שתזכרו כי לא רק הסביבה יכולה להרע את הרגשתכם לגבי המשקל. 
ההרכב הכימי במח משחק תפקיד מרכזי בהצגה זו, ובמיוחד הסרוטונין. מחקרים שנערכו מצאו כי לאנשים הסובלים מעודף משקל יש רמות נמוכות יותר של סרוטונין במח, לעומת אנשים שסובלים פחות מעודף משקל. בהמשך לכך, טבעי הוא שאנשים כאלו יהיו מועדים יותר לחוות דיכאונות, עצבות, כעס (רמות נמוכות של סרוטונין יכולות להגביר תוקפנות) וחוסר מוטיבציה. לכן, הדרך הטובה ביותר להוריד במשקל היא בראש ובראשונה להעלות את רמות הסרוטונין בדם.

 

בשורה התחתונה

בכדי לעשות זאת כדאי קודם כל לשנות את הרגלי התזונה, ולהכניס יותר ויותר ירקות לתפריט. 
עם היווצרות יותר סרוטונין במוח, מצב הרוח המדוכדך יחל לפנות את מקומו למוטיבציה ולרצון לשינוי. 
כך תוכלו למצוא בעצמכם כוח לפעילות גופנית, שהיא הגורם המכריע והחשוב בהורדה במשקל ושיפור הבריאות בכלל.    

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי