שלוש האופציות העיקריות הן פעילות עצמאית בבית או באוויר הצח (ריצה על שפת הים, דיווש על אופניים בשולי הכבישים, שחייה, הליכון בבית), ביקורים סדירים בחדר כושר כזה או אחר ואימונים עם מאמן כושר אישי (גם כן בבית או בחיק הטבע). באופן טבעי לכל אחת מהאופציות הנ"ל יתרונות וחסרונות, וכדאי להיות מודעים גם אל אלה וגם אל אלה.

יתרון ראשון: הגברת רמת המחויבות

המכשול העיקרי בפני מי שרוצה ליישם את אורח החיים הבריא עליו המליצו חז"ל הוא הקושי להתמיד. מי שנרשם למכון כושר מעלה באופן מיידי את מפלס המחויבות שלו, ולו רק בשל הרצון לא לצאת פראייר ששילם סתם כסף (שהרי ברוב המקרים נדרש תשלום למספר חודשים עד שנה מראש). יתרון זה רלוונטי גם למי שבוחר באופציה של מאמן כושר אישי, אם כי בשל העובדה שאין חובה להתחייב לשנה שלמה, גם רמת המחויבות הינה מעט פחות גבוהה.

יתרון שני: אינטראקציות חברתיות

אמנם גם כשיוצאים לרוץ על שפת הים ניתן להיתקל בבני אדם מעניינים ורכיבה על אופניים היא במקרים רבים פעילות המתבצעת בקבוצה, אולם ככלל חדרי כושר רבים מהווים גם מקום למפגשים חברתיים מהנים.

יתרון שלישי: מגוון מכשירים

יתרון חשוב נוסף של חדרי כושר הוא מגוון המכשירים שבהם, כך שניתן לעבוד על אלמנטים שונים של כושר גופני (יתרון שרלוונטי גם למי שבוחר באופציה של מאמן כושר אישי). במידה ואתם רוצים לדעת איך בוחרים מאמן כושר קראו את המאמר הבא.

חיסרון ראשון: יעילות נמוכה

לצד היתרונות ישנם גם חסרונות, שהעיקרי שבהם הוא היעילות הנמוכה - גם בשל זמן ההמתנה לחלק מהמכשירים, וגם בשל העובדה שבמקרים רבים האימון מתבצע ללא הדרכה וללא פיקוח. עבור לא מעט אנשים גם הרעש וההמולה מקשים על הריכוז בפעילות הגופנית עצמה.

חיסרון שני: עלות גבוהה

חיסרון נוסף הוא המחיר היחסית גבוה של אימונים במקומות כמו חדר כושר. יחד עם זאת חשוב לסייג, שכן גם מי שרוצה  לשחות באופן קבוע בבריכה, רוכש אופניים או מתאמן עם מאמן כושר אישי ייאלץ להשקיע לא רק זמן אלא גם כסף.

חיסרון שלישי: החובה להתחייב לטווח ארוך

ברוב חדרי הכושר כאמור חובה להתחייב לטווח ארוך, כשמצד אחד הדבר מגביר את רמת המחויבות לפעילת גופנית באופן כללי, אבל מצד שני עלול לכלוא את המתאמן במקום שכלל לא מתאים לצרכיו האמיתיים.  

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי