יציבה נכונה מושגת באמצעות חיזוק השרירים והגמשת המפרקים

יניב מימון - מאמן כושר אישי

אם נסתכל על ילדים, לבד מהנאה ממתיקותם, נוכל להיווכח כי יציבה היא טבעית. 

היא מולדת. בהעדר הרגלים פסולים, אשר ילדים טרם הספיקו – וטוב שכך – לרכוש ולסגל לעצמם, ילדים יציבים כפי שנכון וראוי לכל אדם להיות.

אבל עם הזמן, הקשיים, אילוצי השגרה ולחציה, תובענותה ומטלותיה, רבים הולכים ונעשים שפופים. 
גורמים שונים משפיעים על ערעור היציבות ושיווי המשקל. אנחנו מתקלקלים עם השנים. אבל יש עצה ויש מוצא. ניתן לייצב את היציבה. ניתן לשפר אותה.

ניתן לשפר אותה באמצעות אימון עם מאמן כושר אישי  אשר יבנה עבורכם תכנית אימון אישית, המתאימה לצרכים ולרצונות שלכם, אשר יציבה נכונה היא חלק בלתי נפרד ממנה והיא גם פועל יוצא של מכלול התרגילים. 
 

 

מרכיב נפשי לחיזוק היציבה:

 לא אחת ניתן להבחין באנשים בריאים לחלוטין מבחינה גופנית שהילוכם נרפה וכפוף. הם נראים כמי שיציבתם רעועה. סיבה אפשרית לכך היא דימוי גוף ירוד, העדר ביטחון עצמי, חוסר רצון להתבלט ועוד. על מנת לשפר את יציבתם דרוש להם לא רק אימון גופני אלא אימון רגשי.

 שינויים מבניים שונים כגון: עמוד השדרה, מבנה האגן, אורך רגליים ועוד עלולים להשפיע על היציבה כמו גם העדר איזון שרירי וכאב כרוני, אשר כדי לעקוף אותם האדם הלוקה בו עשוי לסגל יציבה לא נכונה אף הם גורמים להפרת היציבה ולערעורה. אימון פרטי ותרגילי פיזיותראפיה עשויים לשפר את המצב.
 

מאמרים נוספים:
אימון כח
שריר הסובך
 

 

לייצב את היציבה:

אבחון רפואי מקצועי לאיתור הבעיה המרכזית הגורמת לחוסר יציבה ושלילת היתכנות לסיבה מבנית הגורמת לה (מה שעשוי לחייב ניתוח) יקל הן על המטפלים והן על המטופלים להבין את הגורם לחוסר היציבה ולאפשר טיפול בתופעה.

פרסונל טריינרס מציע לכם מענה כולל ותכנית פעולה משולבת, אשר במסגרתה תוכלו לא רק לשפר את היציבה אלא לשפר, לשדרג ולהעצים את הכושר הגופני ובנוסף – לקבל ייעוץ תזונתי על אודות תזונה נכונה (עם אפשרות לקבל תכנית מסודרת ומעקב רצוף)

 יציבה לא נכונה אינה בהכרח גזירת גורל, קל וחומר אם היא נגמרת בשל הרגלים לא נכונים. יש מה לעשות. אפשר לעשות.יש מה לשנות. צריך לשנות.        
שמירה על יציבה מחייבת, שינויים שונים באורח החיים אבל בעיקר – באופן החשיבה. נכון ומועיל לחשוב יציב.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי