החגים הם תקופת הפיתויים הקטנים. הם התקופה של התירוצים הגדולים. החגים הם הזמן שבו טומנים לנו מוקשים

יניב מימון מאמן כושר אישי

המאמץ לשמור על כושר לקראת החגים, בעיצומם ולאחריהם הוא גדול ומאתגר במיוחד. אחת הדרכים הבדוקות והבטוחות לכך היא להמשיך בשגרה (בהנחה שהשגרה כולל אימוני כושר סדירים עם מאמן כושר אישי או בלעדיו), להקפיד על תזונה נכונה, מאוזנת, ולהמשיך לנהל אורח חיים שגרתי.

 קל לדבר ולכתוב, אבל קשה לבצע. לא אתחסד – גם לי קשה. גם אני ניצב מול אותם פיתויים. גם אני ניחן באותן חולשות אנוש. ולכן, אני משתדל להיאחז בשגרה, לא לברוח אל התירוצים. להתאמן ולהתמיד. לתכנן ולהקפיד.

דווקא משום שבחגים אנחנו אוכלים יותר, חשוב להגביר את עצימות אימוני הכושר ו/או להאריך את משכם וכמובן- לא לפסוח עליהם. אימון כושר יומי, גם אם לא בהכרח במכון, בגשרים ובשבתונים שהחגים משופעים בהם הוא אחת הדרכים היותר מועילות למאבק נגד השעמום, ודאי הסבר (תירוץ? כן יירבו תירוצים כאלה...) לבקש יפה סליחה מהאורחים, אשר נדבקו לביתכם כמו שעכבישים הטווים את קוריהם נדבקים לתקרה, ולצאת לאימון. 


 

מועדים לשמחה, מו?עדים לפורענות...

השגרה היא עוגן. היא חוף מבטחים. היא כולא הברקים של השינויים. היא שכבת המגן. מכאן נובעת חשיבות ההטמעה של הרגלי בריאות נאותים בה;מכאן נגזרת ההבנה כי נכון ורצוי לכלול פעילות גופנית סדירה ומסודרת בסדר היום שלנו- עמוס ותובעני ככל שיהיה

בשל הקשר הישיר וההדוק בין אימון גופני ותזונה נכונה, מומלץ ורצוי מאוד ליצור קשר עם דיאטנית מוסמכת ( במכון פרסונלס טריינרס זמינה עבורכם דיאטנית קלינית מנוסה) על מנת להרכיב תפריט מאוזן ומזין, אשר כל המזונות בו יענו על הצורך של הגוף להיזון ממאכלים בריאותיים.

לכל אחד מאתנו יש אחריות על גופו. זה מכבר הוכח, כי פעילות גופנית סדירה תורמת תרומה חשובה ביותר לא רק לבריאות הגוף אלא גם לבריאות הנפש. אין הכרח בספרינטים מהירים או בריצת מרתון. די באימון בקצב שלכם, בזמן שלכם, לפי הסיבולת שלכם. 
 

הדרכה וסיוע, ליווי ותמיכה

אחד היתרונות של אימון במכון כושר הוא בתחושה כי אתם נמנים עם קבוצת תמיכה. אתם פוגשים שם עמיתים לאימון ובניהם כאלה שאינם שריריים, חטובים ורזים כמו אחדים מהמתאמנים המשמשים מושא להערצה ו/או לקנאה. לכל אחד זכות להתאמן ומי שזקוקים לאימון הם בעיקר מי שהאימון משפר את הכושר הגופני שלהם ותורם לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי. הודות להדרכה ולסיוע של מאמן הכושר, לליווי ולתמיכה שלו, לעידודו ברגעי משבר – קל יותר להמשיך ולהתמיד.

יש חשיבות רבה לאימונים שגרתיים. התועלת הולכת ומצטברת, מתגברת ומתעצמת. מי שמתאמנים בקביעות ודאי חשים שיפור מתמיד בכל המדדים וגם, כמובן, בתחושה האישית: הם רעננים  יותר, ערניים יותר, נמרצים יותר, סבלניים יותר, רגועים יותר. הכול- יותר.

ובשלהי הדברים, לקראת סיומם, חשוב לציין ולהדגיש, כי גם אם חרף כל האמור והכתוב לעיל, "חטאתם" לעצמכם ולא התאמנתם בחגים- מיד עם סיומם חשוב לחזור לשגרה בכל המובנים. מכון הכושר ממתין לכם ומאמניו יקבלו אתכם בברכה חמה, בהבנה כי כולנו בני אדם וגם אכלתם מעל המידה והכמות הרצויים- העיקר שנהניתם. ועכשיו – לעבודה ולבריאות.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי