יניב מימון - מאמן כושר אישי


יש אנשים המתקשים להתחיל להתאמן באופן מסודר ושיטתי גם לאחר שידועה להם חשיבות הפעילות הגופנית לשמירה על בריאותם, ואפילו כאשר רופא מעמיד בפניהם מראה שמשקפת לא רק את החזות החיצונית שלהם אלא, כבשיקוף רנטגן, את מצב גופם הפנימי – את הסכנות האורבות להם מתוכם, אם ימשיכו לא לעשות דבר, לא להניע איבר.  בעוד הרופא, שהוא לצורך הדימוי 'האיש הרע' נושא הבשורה המרה – מאמן כושר אישי עשוי להיות האיש הטוב והמיטיב, זה שבאמצעותו הם יחוללו שינוי בגישתם ובאורח חייכם, שינוי שיציל אותם, פשוטו כמשמעו.

לאנשים שונים יש עכבות ומחסומים. יש אנשים אשר חרף מודעותם להכרח בפעילות גופנית לא מוצאים את הדרך (בעיקר הפנימית) שתוביל אותם אל המפנה, אל השינוי. אכן, לא קל לשנות הרגלים וקשה בהחלט להיהפך מאדם פסיבי, שדברים קורים לו לאדם פעיל, אקטיבי, יוזם.

 שינוי בהרגלי חיים עשוי לחולל תת-שינויים קטנים בהיבטים שונים, לרבות בנושא התזונה, אשר יש לו קשר ישיר והשפעה מכרעת אל הבריאות ועל המשקל, על התחושה הכלילית ועל...בכלל. כאשר מתחילים להתאמן עם מאמן כושר אישי במכון כושר או בכל מקום אחר, אפשר להתוודע דרכו גם אל דיאטנית המלמדת תזונה נכונה מציעה ובונה יחד עם האדם תפריט מאוזן, מוטעם לטעמו, המתחשב באורח חייו ובמרכיבי אישיות שונים – פיזיים ומנטאליים.


אימון כושר אישי כטיפול:

ניתן להקביל אימון עם מאמן צמוד לקשר של פסיכולוג עם מטופל. החשיפה - מידתית והדרגתית – מאפשרת לשני הצדדים להתוודע ולהכיר זה את זה באופן המאפשר להפיק ולמצות מהתהליך את המיטב. שעת האימון הוא שעה המוקדשת כל כולה לכם ובשבילכם, בדיוק כמו שעה טיפולית אצל פסיכולוג. כאן וכאן יש לכם אפשרות לעבוד על מה שחשוב לכם, על מה שמציק וכואב, על מה שבסופו של אימון ושל טיפול – משחרר.

אחד היתרונות בקיום אימון כושר אם מאמן אישי הוא ביכולת ליצור קשר בהדרגה, ובכך לאפשר למאמן להכיר אתכם לעומק, להבין היכן נקודות התורפה והיכן החוזקות, מה וכמה ניתן לדרוש מכם (לטובתכם ולתועלתכם, כמובן), עד לאיזה רף ניתן להעלות אתכם, עד לאיזה מרחק ניתן למתוח אתכם, עד לאיזה גובה ניתן להגביה אתכם.
 

חשיבות קיומו של אימון כושר גופני מונחה, מודרך, אישי, הוא במסגרת המובנית, הקבועה והמחייבת. כאשר אתם יוצרים לעצמכם מסגרת ונכנסים אליה מרצון ובהכרה כי בכך אתם עושים לעצמכם שירות מועיל וחיוני – קל לכם יותר להתגבר על נקודות שבירה הצפויות, ודאי בשלבים הראשוניים של האימון.

במהלך האימון אתם לומדים לא רק על אודות המאמן אלא גם ואולי בעיקר על עצמכם; האימון חושף אתכם למצבים, אשר מעולם לא שיערתם שאתם עשויים להימצא בהם; האימון מוכיח לכם שאתם מסוגלים הרבה יותר (זמן, מאמץ, כוח, רצון) מאשר שיערתם, חשתם או חשבתם בעצמכם ועל עצמכם;האימון הגופני עם מאמן כושר אישי מאפשר לכם להיווכח, הלכה למעשה, כי לא זה שהשד אינו נורא כל כך אלא שהוא כלל וכלל איננו שד. האימון עשוי לגורם לכם לייסר עצמכם בשאלה שאין עליה מענה אלא בסוג של חרטה – איך זה לא חשבתי על זה לפני כן?

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי