קל לנו יותר להיפתח למי שעשוי להבין אותנו ולהזדהות אתנו אבל בשום פנים ואופן לא לוותר לנו

שרון יהלום - מתאמן עם מאמן כושר אישי בפרסונל טריינרס

אנשים נכים ומוגבלים - אני יודע על מה אני מדבר ועל מה ועל מי אני כותב, מאחר שאני נמנה עמם – מתביישים בגופם. דימוי הגוף הנחות והירוד שלהם (כלומר – שלנו) מניא אותם מחשיפתו לעיני הזולת. הם חשים וחושבים שבגלל שהם לא "כמו כולם" - במירכאות ובלעדיהם – לא נאה ולא יאה להם להיראות בבגדי ספורט, עושים כושר.

מאמן כושר אישי מיועד ומיוחד לרבים בכלל אבל לנו, אחיי ואחיותיי המוגבלים בתנועה, בפרט. מאמן כושר, אחד על אחד,  עשוי לתת לנו לא רק מענה סביר למגבלות ולחששות שלנו, אנחנו הפוחדים מהצל של עצמנו, מהדימוי ומהתדמית שלנו, אלא מענה מצוין.

המאמן האישי, שמכיר היטב את גוף האדם, ילמד בהדרגה להכיר גם את גופנו. מהיכרות זו, שתצמח ותעמיק במהלך האימון הממושך, יוכל המאמן לא רק להתוודע אל החולשות והמגבלות אלא גם אל הפוטנציאל הגלום בנו. הוא יאפשר לנו למצות אותו, להפיק את המיטב ואת המרב מעצמנו, חרף קשיי הנכות ומגבלותיה.
 

 

גם נכים יכולים, גם מוגבלים מסוגלים:

כאשר נכים מסתייעים בשירותו של מאמן אישי האתגר הוא כפול – למאמן ולמאומן. במפגשים אישיים האימון מתבצע באווירה רגועה, ללא לחצים, ללא אילוצים וללא מגבלות. המאמן קובע לנו תכנית אימונים המותאמת לצרכים וליכולות, כאשר בהדרגה, צעד צעד, מתעוררים בגופנו שרירים רדומים וכמו פרחים שנפתחים לכלל תפרחת – אנחנו מגלים, להפתעתנו ולשמחתנו, שאנחנו מסוגלים להפיק מעצמנו הרבה יותר מכפי ששיערנו – אם בכלל...
 

מאמן כושר אישי מאפשר לנכים אשר מעודם (מאז נגרמה נכותם) לא חוו תחושה של מסוגלות לחוש חוויה של הצלחה. כאשר מפתחים את הכושר הגופני ומגבירים את עצימות האימון מתגברים גם על מכשולים שונים שנראו בראשונה כבלתי עבירים. כך במכשירים האירוביים וכוח במכשירים ובאביזרים של כוח וסיבולת.

מאמרים נוספים:
חשיבות שמירה על כושר
עשר סיבות להתחיל להתאמן
מאמן כושר אישי שהחזיר אותי לחיים
 

הוויתור הוא האויב הגדול:

לא רק אמונה בעצמנו היא תנאי הכרחי להצלחה אלא גם ההכרה וההבנה כי אימון כושר הוא חיוני עבורנו; כי הוא המסגרת הראויה והמתאימה לנו ביותר לשיפור היכולת, להגדלת טווח התנועה, להפעלת שרירים שלא הפעלנו מזה שנים. חשוב להאמין, אבל חשוב יותר לעשות. לתרגל ולהתרגל למסגרת אימונים קבועה ומחייבת. מסגרת כזאת היא תובענית ומאתגרת ולכן כה חשובה עבורנו.
 

הכי קל להרים ידיים ולוותר(אין זמן, אין חשק, אין כוח, יצחקו עליי ועוד כיוצאים באלה נימוקים שהם אינם הסברים אלא תירוצים) אבל מה שהכי קל עלול להיות בבחינת החמצה משוועת ובלתי נסלחת. עלינו להבין כי הפיתוי לוותר הוא בעצם איום: הוויתור הוא האויב הגדול ביותר שלנו.

ביום שבו נפסיק לחשוש ולהתבייש, נקום ונלבש בגדי ספורט ונתחיל להתאמן במסגרת סדירה ומסודרת עם מאמן הכושר האישי שלנו נצא לדרך חדשה, שהאופק שלה קורץ ומבטיח. בהצלחה לכולנו!

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי