חשיבותו של מגנזיום - מינרל המצוי בתאי הגוף שלנו וממלא תפקיד חשוב ומרכזי בחילוף חומרים, בייצור חלבונים, בנשימה ועוד

יניב מימון - מאמן כושר אישי

כאשר אנחנו מדברים על פעילות גופנית בכלל ועל אימוני כושר גופני בפרט, חשוב לייחד זמן וקשב ולתת תשומת לב למינרל כה חיוני.

מאמן כושר אישי ודאי יוכל ליידע אתכם על אודות חשיבות המינרל ( ומה שהוא יחסיר, עשויה למלא תזונאית המומחית בנושא תזונה נכונה, אשר כל אדם בכלל וכל ספורטאי בפרט נדרש להקפיד עליהם)

כמו דברים רבים, גם על חשיבותו של המגנזיום ניתן ללמוד, בין השאר, דווקא מהפגיעה העלולה להיגרם ליכולת הגופנית כאשר יש מחסור בו. מאחר שבשעת פעילות גופנית בעצימות גבוהה - בעיקר בפעילות אנאירובית – מופרשת כמות גדולה של מגנזיום בשתן, חשוב מאוד להשלים את המחסור שנוצר כתוצאה מההפרשה.

ממחקרים שונים עולה, כי כאשר ספורטאים מקבלים תוספת של מגנזיום בתזונה שלהם, מוגבר קצב חילוף החומרים והשיפור בכושר הגופני מורגש כבר בתוך זמן קצר בלבד (ימים אחדים). המגנזיום חשוב לחיזוק השרירים.

 


מזונות עשירים במגנזיום

מזונות הידועים כעשירים במגנזיום הם: בוטנים, שקדים, קקאו, אגוזים, חיטה מלאה, תירס, קטניות, תפוחי אדמה, עלי תרד וסלק, פירות יבשים. ככל שהמזון מעובד (תעשייתי) יותר כך פוחתת בו רמת המגנזיום.
 

מחסור במגנזיום עלול לגרום לשורה של תופעות ובהן: חוסר תיאבון, חולשה כללית, עצבנות, רגישות לגירויים שונים, כאבי שרירים, סחרחורות, מצמוצים לא רצוניים תכופים, דופק לא סדיר, ירידה בריכוז אשלגן וזרחן, לחץ דם תנודתי ובלתי תקין, פגיעה בתפקוד (אוריינטציה פגומה וקואורדינציה לא תקינה), הפרעות שינה ועוד.

היות שפעילות גופנית חשובה ומועילה הן לגוף והן לנפש, עדיף לבצע אותה תחת השגחה ופיקוח של אנשי מקצוע. בפרסונלס טריינרס מוצעת לכם תכנית אישית, אשר נבנית במיוחד עבורכם לאחר שיחת היכרות יסודית ומעמיקה, שבמהלכה ייבנה עבורכם שלד אימונים שיילקחו בו בחשבון הרצון, ההעדפה, היכולת והטעם האישי. האפשרות לשלב בתכנית ייעוץ תזונתי תוך בניית תפריט שמתאים לפרופיל האישי שלכם מהווה ערובה לאימון מועיל ומהנה.


מאמרים נוספים:
הצרות שגורם הקמח
קפאין
כשהאוכל בדמכם
 


לא על המגנזיום לבדו

תזונאית מומחית תעשיר את התפריט במינון הרצוי והנדרש של החומרים החיוניים לחיזוק הגוף בכלל ובמינרל מגנזיום בפרט. במידת הצורך, על פי שיקול הדעת המקצועי, עשוי להינתן לכם מינרל כתוסף תזונה במינון מבוקר. היות שנטילת מגנזיום עלולה לגרום תופעות לוואי אחדות (כגון: שלשול) אתם עשויים לקבל המלצה לקחת אותו בהדרגה, תוך חלוקת המינון. ייתכן כי לקיחתו בשעת הארוחה עשויה לנטרל תופעת לוואי זו.
 

כל דיון ושיח על אודות מגנזיום ראוי שייעשה בהקשר רחב כחלק מהדיון על הקשר ההדוק בין פעילות ספורטיבית לתזונה. ספורטאים מכירים בדרך כלל את גופם. הם קשובים ורגישים לו יותר ממי שאינם עוסקים בו באופן אינטנסיבי. אבל מתוך שלא לשמה בא לשמה: כאן ועכשיו נקרית לכם הזדמנות מצוינת להתוודע אל ההיצע העשיר המוצע לכם במכון כושר – אימוני כושר עם מאמן כושר אישי או בלעדיו וקבלת מידע , ייעוץ, תפריט וליווי צמוד של דיאטנית קלינית. יש לכם הזדמנות לחולל שינוי מהותי בגוף ובנפש תוך התנסות פעילה בפעילות שבה מתמצה ומודגש הקשר הזה. לבריאות!

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי