מהם אימוני קורדינאציה?

כאמור, אימצוני קורדינאציה הם אימונים שרלוונטיים בעיקר עבור משחקי ספורט שונים ברמה מקצועית יותר או פחות, הקורדינאציה מתחלקת לשלוש סוגים: דיוק בתנועות פשוטות ומורכבות, דיוק בתנועות הרלוונטיות תחת לחץ שמקורו בהגדרת פרק זמן עבור התנועה ודיוק בתנועות פשוטות או מורכבות שיש לעשות אותן תחת לחץ של זמן, באופן תמידי ורציף ללא קשר ליריב כלשהו במשחק ספורט. למעשה, ניתן לומר שאימוני קורדינאציה הם אימונים שבעזרתם ניתן להפוך כל תנועה לתנועה המפיקה את המקסימום. אימצוני קורדינאציה הם אימונים הנדרשים לכל סוגי המשחקים בענף הספורט. ידוע שמשחקי ספורט דורשים תנועות גוף מדויקות, לרוב תחת לחץ של זמן. בהעדר אימוני קורדינאציה שחקן בענף ספורט אינו יוכל להפיק את המקסימום מכישרונו וביצועיו. למרות שאימון הקורדינאציה הוא אימון הרלוונטי בעיקר לאוכלוסייה העוסקת בענפי הספורט, גם מתאמנים רגילים המעוניינים לחזק את התיאום בין שני צידי הגוף בכדי לחזק תפקודים לא יעילים, יכולים לבצע פעילות גופנית לשיפור הקורדינאציה. אימונים אלה אפקטיביים במיוחד כאשר מבצעים אותם בליווי מאמן כושר אישי מקצועי, היודע כיצד לבצע כל תנועה בצורה מדויקת שלא תפגע בגוף המתאמן.
 

מאמן כושר לאימוני HIIT - לחץ כאן


דוגמאות לתרגילי קורדינאציה

תרגילי קורדינאציה יכולים להיות תרגילים כגון: זחילה אינדיאנית, דילוגים מוצלבים או הליכה על הברכיים עם גף זקוף תוך כדי הקפדה על הצלבת הידיים. בעצם, כל התרגילים בתחום, מסייעים לאדם המתרגל אותם לסגל לעצמו יכולות של דיוק ומהירות בפעולות שונות אותם נדרש גופו לבצע במצבים שונים. כאשר מדובר בספורטאים ישנם תרגילי קורדינאציה במהלך האימון כגון:  החלפת מסירות כדור אחד ביחד וכדור אחד ברגל בזוגות או מסירת כדור אחד בפולו וכדור אחד על הרצפה.

אימוני קורדינאציה הם אימונים שנועדים לתאם בין חלקי הגוף השונים ולאפשר לאדם לבצע  כל פעולה וכל תנועה ברמת הדיוק הגבוהה ביותר, הן לצורך אישי והן לצורך משחקים קבוצתיים הכרוכים בענף הספורט. הקפדה על אימוני קורדינאציה מגיל צעיר מאפשרת לכל ילד להשתלב באופן טוב ביותר בכל סוג ספורט בו הוא מתעניין.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי