פעילות גופנית מצוינת עבור המערכת הגופנית שלכם בכללותה


במיוחד אם היא נעשית על ידי מאמן כושר אישי, אשר ערני לניואנסים המדויקים המרכיבים אותה. 
חשוב ביותר לחזק את הלב והריאות תוך כדי אימון הכושר משום שהם האורגנים הבסיסיים על פיהם יישק וייפול דבר. 
הלב נחשב לאיבר שרירי, והסרעפת היא שריר בצורת כיפה, אשר עובד מתחת לריאות בתיאום מלא עמן על מנת לספק עבורכם מערכת של נשימה ונשיפה.

תרגול אירובי באופן כללי ישרת את מערכת הלב והריאות. 
התרגול מאלץ את משאבת הדם לבצע הזרמות בקצב מהיר יותר. 
זה גם מאלץ את ריאותיכם לשאוף ולנשוף לעיתים קרובות יותר מהקצב הרגיל. 
כל זה תורם בסופו של יום להפוך את הריאות לחזקות יותר. הסירקולציה של הלב באופן כללי מתחזקת, והתרגול באופן כללי מחנך את הריאות לעשות שימוש יעיל יותר בחמצן.

כאשר אנחנו מבצעים פעילות אירובית, תהליך יצור הדם הופך למהיר יותר, הפעילות הזו חשובה במיוחד לפני פעילות אנאירובית, שלה, אין אותה השפעה מעוררת לשימוש נכון בהזרמת הדם ותיעול החמצן.

חובה להפוך את הפעילות האירובית לחלק בלתי נפרד ממשנת יומכם. 
ארבע עד חמש פעמים בשבוע, כל פעם במשך 20 דקות, יהפכו את האימון לבר משמעות באספקט של תיעול תהליך הנשימה, כפי שמצוין לעיל. 
כמובן שאם כבר נכנסים לפעילות שכזו, חשוב מאוד לגוון, מכיוון, שאמנם פעילות דומה עדיין תהיה בעלת השפעה מכרעת על תיעול תהליך הנשימה, אך לא תעבוד באופן מקיף על מכלול השרירים הקיימים בגוף. 
גיוון בסוגי הפעילות האירובית בהחלט שיענה גם על הצורך הזה.
 

 


 

כל הדברים האמורים מקבלים משנה תוקף במיוחד אם ריאותיכם לקו במחלה כלשהי ומנסים כרגע לשוב לפעילות מונעת. מתיחות, הליכות, ריצה קלה, שחיה, קפיצה על חבל, כל אלו מומלצים מאוד לשיקום מערכת הבריאות של גופכם. 
קחו אפילו משקולות קלות של 5 קילו לבנים, 2 קילו לבנות, וכנסו איתן לבריכה. 
פעילות אירובית בבריכה ידועה כפנטסטית עבור מערכת הנשימה. תרגילי מתיחה כנגד התנגדות משקולות בתוך המים, יעזרו לחטב את גופכם באופן מדוד ולהשיב למערכת הנשימה את אותו 'כוח הרתעה' שהיה מנת חלקה, קודם לכן, בצעירותכם, או טרם חליתם, חס וחלילה, במחלה כלשהי.

להשאיר את הלב והריאות תחת אותו כורח של מאמץ תדיר, אבל מידתי, הוא החובה שלכם כלפי גופכם. 
מעבר לאכילת אוכל בריא, ולדאגה לשינה ערבה, בין 6 ל-7 שעות ביממה, בשעות הלילה כמובן, אתם חייבים להפוך את האימון לחלק בלתי נפרד מחייכם.
אם אין לכם את היכולת להגיע לחדר הכושר או להזמין מאמן כושר אישי שילווה את האימון שלכם בביתכם, חפשו כל הזדמנות לאתגר את סיבולת לב הריאה שלכם, בהליכות מסביב לבית, בעליית מדרגות במקום מעלית במקום עבודתכם, הליכה עם הכלב בפארק, או עם כל אחד אחר שירצה להצטרף, הלב והריאות שלכם, הם הבסיס האורגני לקיומכם עלי אדמות... אנא ספקו גם להם את המזון שהם מבקשים... פעילות אירובית... וכמה שיותר ממנה!

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי