כבר הרבה שנים חוקרים את תחום התזונה, ונדמה שמרוב תיאוריות, קשה להפריד את המוץ מן התבן

ישנה תיאוריה שמדברת על חזרה לימי האדם הקדמון, כאשר הוא היה טורף את הארוחות בערב, לאחר שבמהלך היום הוא היה עסוק בציד.. האם הדבר מתאים לאדם המודרני, אשר כרוך רוב שעות היום לכסא המשרדי מול המחשב?.. 

הספק הוא גדול.. גם אם הוא עושה בחוכמה ושוכר את שירותיו של מאמן כושר אישי.

 

יש כאלה שהציעו להפריד חלבונים מפחמימות.. ושכחו על הדרך את התרומה הגדולה שיש לפחמימות בקליטה הנכונה של החלבון בגוף..

היו כאלה שאפילו הציעו בתור דיאטת הרזיה, תפריט 'מגוון' שכולל מחיה מבוססת חסה ותו לא למשך חודש, עד שהגוף חוזר למצבו הטבעי.. כך או כך, לא הרבה נותר מרוב התיאוריות הללו, והתיאוריה שהגיעה ראשונה לקו הסיום, נכון להיום, הכי מבוססת מחקרית, ומיישרת קו עם רוב הצרכים של האוכלוסייה המודרנית הינה להלן:

קודם כל, חלקו את מניין הארוחות ל-6 .. 3 מהן יהוו את ארוחות הבסיס עליהן תישענו רוב שעות היום, כלומר ארוחות גדולות, בעוד ש-3 הארוחות האחרות יהוו את ארוחות התחזוק בין לבין.. כלומר, ארוחות קטנות.

הארוחות חייבות להיות מגוונות ולהתפזר לכמה שיותר קבוצות מזון. ירקות, פירות, דגנים, חלבונים, ואפילו מזון עשיר בשומן. 

גם לשומן יש תפקיד חשוב ובל נפחד ממנו. כמובן הכל חייב להיות מאוזן ובכמויות הנכונות.

 

ומה בגזרת המתוקים: ובכן, אין ספק שחשוב מאוד לריכוז במהלך שעות היום לתחזק את הגוף בממתק, רק לא הממתק שיש לכם בראש, אלא פרי בתור ממתק. ומדוע ? כיוון שאכילת סוכר שאינו מגיע מהפרי, דהיינו, אינו סוכר פירות, גורם לעליית וירידת פתע של אינסולין, דבר הגורם לחוסר יציבות ביכולת לסמוך על הממתק כקטליזטור אנרגטי. לעומת זאת סוכר פירות נשמר לאורך זמן ושומר על יציבות, שאינה מותירה מקום לעליות וירידות חדות.
 

הזכרנו קודם שהשומן הוא חשוב, ובכן, הכל מותנה בכמות הנכונה. מומלץ להזין את גופכם במוצרי חלב שלא עולים על 5% שומן. לאלו מכם הסובלים מעודף משקל, מומלץ שלא לעבור את ה-3% .. ואם אתם סובלים מתת תזונה, ואתם רזים להחריד, אז ניתן גם לנדוד לעבר ה-9% לפחות עד שגופכם יתייצב.

שתייה מרובה של מים במהלך היום, הינה כלי מכריע ביכולת לשמור על בריאות גופכם. אין טעם להזכיר שרוב גופכם עשוי ממים, והם המנוע המטבולי החשוב ביותר. לא נחרוץ כאן את מספר הליטרים המדויק, ופשוט נמליץ לשתות על פי ההרגשה ומעלה.

אין להפריז בקפה.. אם אתם יכולים להישאר ברמת הקפה אחד בבוקר בטרם אתם פותחים את היום ועוד קפה אחד שיישמר למפגש חברתי, או בהיעדר שכזה, אז פשוט לנוח לאחר יום עבודה עם כוס אחת קטנה, מה טוב.
 

לחם הוא מצרך חשוב, אבל חייב להיות מלא. אחרת אתם סתם מזינים את גופכם באויבים.. הלחם המלא מכיל סרוטונין שאמון על מצב הרוח וכמעט על כל מה שטוב במערכת המטבולית, כמוהו ירקות ירוקים, אותם תשלבו עם ירקות כתומים ששומרים על המעטפת של המוח ואדומים שמחזקים את הזיכרון.

ואם בזיכרון עסקינן, אז מה שכחנו ? שימו דגש על מוצרים עשירים בברזל ובסידן, הדבר ימנע אנמיה ויוסיף לחוזק העצמות. בנוסף, תוספי מזון B12ואומגה 3 ישלימו את התפריט מכל אספקט אפשרי.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי