הוויכוח הניטש על אודות תועלת הקפה או נזקיו ימשיך להינטש עוד זמן רב על אף מחקרים המאששים קביעות על אודותיו או המפריכות אותן

יניב מימון - מאמן כושר אישי

ברור כי הקפה כאן ועכשיו. צרכניו רבים. הוא לא עומד להיעלם מחיינו.

במחקרה שפורסם בשנה שעברה (2011 ) שעובדו בו נתונים משישה מחקרים שנעשו לפניו ובהם השתתפו כ 173.000 בני אדם, צרכני קפה בכמויות משתנות (מכוס אחת ביום עד יותר מחמש) בתקופות שבין שש ל -33 שנה, רק אחוז קטן מהם אובחן כמי שסובלים מלחץ דם גבוה. הממצא המעניין הוא זה: הסיכון ללקות בלחץ דם גבוה דומה בקרב מי ששתו יותר מחמש כוסות ומי ששתו בממוצע פחות מכוס קפה אחת ביום.

אין ספק כי קשה לבודד את הקפה כמשתנה יחיד המשפיע על תופעות בריאותיות שונות ובהן – יתר לחץ דם כפי שאין ספק כי פעילות גופנית קבועה (עדיף, כמובן, לבצעה באמצעות מאמן כושר אישי  ולשלב אותה במסגרת כוללת שבה מקבלים גם ייעוץ של דיאטנית בנושא תזונה נכונה)

ממחקר נוסף, שנערך על ידי חוקרים מבית הספר לרפואה של האוניברסיטה היוקרתית הרווואד, שתוצאותיו פורסמו בספטמבר 2011 ( במחקר השתתפו יותר מ -50.00 אחיות בארצות הברית) התברר כי שנים שהרבו בצריכת קפה נמצאו בסבירות נמוכה ללקות בדיכאון לעומת נשים ששתו מעט כוסות קפה ביום או נמנעו ממנו כליל.
 

בוקר טוב קפה, שלום קופאין:

ייתכן כי לא מעט מבין מי מכם שקוראים מאמר זה קוראים אותו עם כוס קפה ביד. 
רבים מאתנו שותים מדי בוקר קפה, המעורר את הגוף ומחדד את הריכוז. 

אם בתחילת המאה העשרים רווחה בקרב חוקרים ההנחה – ובקרב רבים זו היתה גם מסקנה – כי קפאין מזיק לבריאות, הרי שבמאה ה -21 מתפרסמים מחקרים המלמדים, כי צריכה מתונה ומבוקרת של קפאין לא זה בלבד שאינה מזיקה לבריאות - היא מועילה לה. 
יש, עיניכם הקוראות עדות, דעות כאן ולכאן.

מי מכם שלוקים בכאבי ראש תכופים עשויים להעיד על השפעת הקפה בהקלתם, היות שהקופאין מרחיב את כלי הדם ומאפשר זרימה חלקה יותר של דפ למוח. 
יש הגורסים כי כמות הקופאין המצויה בכוס אחת עשויה לשפר גם א הראייה.


קפה הוא תרבות:

בכל שעה נתונה ביום ובלילה ניתן לראות בתי קפה הומים אדם. 
אנשים מרבים לשהות ולבלות בבתי קפה. 
יש מי שמקומות אלה מהווים גם סביבת עבודה שלהם – אם לפגישות עסקיות ואם לעבודה במחשבים ניידים.

 

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות מחזקים את מי שרואים בצריכת קופאין תרומה לבריאות. 
הקופאין הוכח כתורם לשריפת סוכרים בשריר ומונע סכרת; קפה מסייע גם למניעת אחדים מסוגי הסרטן, מקל על הסובלים מאסטמה, מקטין את הסיכון להיווצרות אבנים בכיס המרה ואף מונע מחלות כבד.
 

 

שותים קפה ו...צעירים לנצח:

דומה כי מאוניברסיטת הרווארד יוצאת מדי פעם בשורה מרנינה ומרעננת לצרכני הקופאין: באחד המחקרים שפורסמו בה גילו כי הקפה מכיל כמות גבוהה של נוגדי חמצון שנמצאים יעילים במניעת מחלות שונות, תורמים לחידוש תאים ולהאטת תהליכי הזדקנות.

כך או כך – הקפה הוא עובדה כפי שעובדה היא שמאות מיליוני בני אדם השותים אותו בקביעות, מי בצימאון ובשקיקה ומי במתינות, מי משום שהם אוהבים אותו ומי בגלל שהם "לא יכולים בלעדיו", רגילים אליו מכורים לו ו - אכן – חייהם אינם חיים בלעדיו.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי