דומה כי איש לא יעז להטיל ספק בחשיבות חיזוקן של הרגליים בהיותן נשאיות הגוף

יניב מימון מאמן כושר אישי
יש מי שנוטים (וטועים) לחשוב, כי די בעובדה שהם – במקרה הטוב – מבצעים "הליכה" ולו גם מואצת ומאומצת כדי לצאת בכך ידי חובת חיזוק הרגליים. 
האמת והעובדה היא שלא די בביצוע פעילות אירובית, חשובה ככל שהיא; על מנת לחזק את הרגליים בפרט ואת שרירי השלד בכלל יש צורך בביצוע פעילות גופנית אנאירובית – פעילות שעיקרה תרגילי כוח, כגון משקולות, גומיות ועוד אבזרים ואמצעי עזר.

חשיבות הפעילות האנאירובית לחיזוק הרגליים אינה ניתנת להפרזה. 


היא מסייעת לשיפור מסת השרירים, ובנוסף - משפרת את שיווי המשקל החיוני למניעת נפילות, מאיצה את תהליך חילוף החומרים ועוד

 

על מנת לשפר, לשכלל ולייעל את העבודה על השרירים מומלץ לבצע אותה במכון כושר, במסגרת תכנית אימון אישית, ייעודית, בהנחיה, בתמיכה ובליווי מאמן כושר אישי. ללא מאמן יקשה עליכם להפיק את המרב והמיטב מחיזוק הרגליים, אשר תנאי להשגתו הוא פעולה מכוונת לחיזוק הסיבים האדומים בשלד (הנחשבים איטיים יותר מהסיבים הלבנים, המהירים, הנוטים להתכווצויות ותפקידם לסייע בפעילויות מהירות וקצרות) האחראים על הפעילויות ארוכות הטווח והממושכות.

 חיזוק רגליים בגיל מבוגר:

ידוע כי נפילות בגיל מבוגר עלולות להיות הרות אסון ואף קטלניות. 
חיזוק שרירי הרגליים מאפשר תפקוד ויציבה טובים יותר שהם ערובה לצמצום הנזק העלול להיגרם מנפילה והוא גם מפחית את הסיכון לנפילה.
 

מאמרים נוספים:
איזה מין חזה
אימון כח

 

מאחר שעם הזמן שרירי הרגליים צפויים לאבד מהמסה שלהם ואף מכוחם – חיזוקם בפעילות גופנית מודרכת ושיטתית עשוי להועיל גם לחיזוק השלד והמפרקים, גם להארכת טווח התנועה וכאמור – לצמצם ולהפחית את הסיכון לנפילה ולפציעה.

בד בבד עם כניסה למשטר אימוני כושר גופני מסודרים מומלץ גם להסדיר את נושא התזונה. 
תזונה נכונה חיונית לשמירה על הגוף ולחיזוקו. 
אספקה קבועה ושוטפת של כל אבות המזון, אכילה מידתית – הן בכמויות המזון והן במועדי האכילה מהווה מכפיל-כוח חשוב לתועלתו של האימון הגופני בכלל ולשיפור הבריאות בפרט. פרסונל טריינרס מציעה לכם שירות משולב של מאמן כושר אישי ושל תזונאית קלינית מוסמכת לניצול מושכל ומיטבי של ההיצע העשיר שמוצע לכם במכון הכושר.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי