באולימפיאדת לונדון 2012 צפוים מימיה הקרירים של בריכת השחייה להתחמם במהירות כאשר במהלכן צפויים להישבר שיאים אולימפיים ושיאי עולם

יניב מימון - מאמן כושר אישי

תחרויות השחייה יתקיימו בין ה -28 ביולי לארבעה באוגוסט. מישראל ישתתפו שמונה שחיינים. איגוד השחייה הישראלי הוא השני בגודלו מבחינת הספורטאים הישראליים שישתתפו במשחקים האולימפיים (הראשון הוא איגוד ההתעמלות).

כבר עכשיו סביר להניח, כי מנצחים במשחים מסוימים יוכרעו על חודן של מאיות השנייה, באופן שעין בלתי מזוינת לא יכולה להבחין מי מהשוחים נגע ראשון בדופן הבריכה – רק המכשור האלקטרוני המשוכלל.
 

 

טוב מראה עיניים

גופם החטוב והשרירי של חלק הארי מבין השחיינים לא מותיר מקום לספק: רובם ככולם מסתייעים בשירותיו של מאמן כושר אישי ומקבלים ייעוץ תזונתי צמוד כדי לשלב באימונים המפרכים והתובעניים תזונה נכונה.

בשנים האחרונות נראים בבריכה בגדי ים חדשניים , אשר לטענת רבים מהווים תוספת כוח ומהירות אווירודינמיים המשפרים את ביצועי השחיינים. שחייני ישראל יופיעו במערכת שחייה חדשנית - פאסטסקין 3 של חברת ספידו. מערכת שחייה ייחודית זו הוצגה בראשונה בנובמבר 2011 על ידי גדול השחיינים האולימפיים מאז ומעולם, ממיקל פלפס. החליפה כוללת משקפת מוארכת המאפשרת לשחיינים טווח ומרחב ראייה רחב יותר וכובע מיוחד, שעיצובו נועד להקטין את ההתנגדות לגוף בבריכה.

אין ספק,כי בריכת השחייה תהווה את המוקד האטרקטיבי ביותר במשחקים האולימפיים בימים שבהם ייערכו התחרויות בה – ימים אחדים לפני תחילת תחרויות האתלטיקה. מעניינים במיוחד יהיו המאבקים החריפים בין מייקל פלפס לבין ריאן לוכטה, שגבר עליו פעמים אחדות.

 


מאמרים נוספים:
גודו באולמפידת לונדון
כדורגל באולמפידת לונדון
אולמפידת לונדון

 

מי הכוכב הבא

לא תמיד אפשר לחזות מי יהיו הכוכבים הבולטים בבריכת השחייה אף שיש מועמדים כמעט ודאיים לזכייה במדליות בסגנונות השונים למרחקים שונים. תמיד תיתכן הפתעה, כאשר שחיין או שחיינית בלתי מוכרים יפתיעו וישברו שיא אולימפי ואולי אף שיא עולמי.

היריבות בבריכה היא בריאה וספורטיבית ולו רק בשל העדר המגע הפיזי בין המתחרים. כל אחד שוחה במסלולו. שחיינים רבים משתתפים במקצים שונים בסגנונות שונים –במשחים ליחידים ובמשחי שליחים קבוצתיים. רבים מהם נדרשים לשחות פעמיים באותו יום, בהפרש שעות אחדות, מה שמחייב יכולת התאוששות מהירה של הגוף.

ימים אחדים לפני פתיחתה של האולימפיאדה הביעו שחייני הנבחרת תקווה כי הם יגיעו אל התחרויות בשיא הכושר. על-פי הנתונים הידועים, העפלה של מי מהשחיינים למקצה הגמר בסגנון מסוים תיחשב להישג מדהים. זכייה במדליית ארד תיחשב להפתעה מרעישה.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי