ממחקרים האחרונים שנערכו עולה כי אנשים שעושים מדיטציה מספרים על מקסום יכולות באימון הכושר וזאת בעקבות ריכוז היכולת המנטלית במדיטציה.

בשנים האחרונות אני עדים לתהליך של ידיעה בין מזרח למערב כאשר איך לא אחת התרומות הנפוצות ביותר והידועות בקרב הישראלים היא המדיטציה והיוגה שבאים מהמזרח.

נמצאו עשרות מחקרים חיוביים המעידים על מדיטציה כאחת שניחנת ביתרונות לשיפור הבריאות, יצירת רוגע, הורדת לחץ הדם ושיפור הבריאות הנפשית והמנטאלית. קרא עוד בעניין של אימון כושר לסובלים מלחץ דם.

ישנם מגוון רחב של ספורטאים אשר נעזרים במדיטציה באופן קבוע ככלי לשיפור יכולתיהם המנטלית, מיקוד והרפיה אשר ביחד תורמים לשיפור הביצועים שלהם.

מה מדווחים ספורטאים אשר עוסקים בפעילות גופנית ומדיטציה?

נמצא שאנשים שעוסקים בפעילות גופנית באופן סדיר ובצורה מקצועית מדווחים על מעין חווית "ריחוף" בזמן ריצה לדוגמא. ישנה תחושה של "מישהו" שמתבונן על הגוף מבחוץ ללא שיפוט עצמי, כאמור השיפוט נעשה אך ורק ע"י השכל שברוב הפעמים רק מגביל אותנו.

זרם המחשבות החולף אצלנו בתודעה והניסיון שלנו להיצמד אליו יוצר אצלנו מתח, חרדה ותסכול ביחד ואחת הסיבות העיקריות לנסות "להשתיק" חוויות אלו היא ע"י תרגול מדיטציה.

ספורטאים העוסקים בפעילות גופנית באופן מקצועי וסדיר נדרשים לכוחות ברמה הפיזית ברמה הרבה יותר גבוהה מהאדם הממוצע, לא די באימון הפיזי של הגוף אלא אימון גם של ה Mind כלומר התודעה והמיקוד.

עוד נמצא שבפעילות כושר גופני הספורטאים נדרשים למיומנות מוטורית גבוהה ואם יש משהו שעוזר להם בכך הוא תרגילי דימיון מודרך שהם מעין "מיני מדיטציה" שבה הם רואים את עצמם מבצעים את התרגילים ומכוונים לביצוע מושלם של 100%.

אתה וודאי תרצה לקרוא מאמר זה המסביר את הפסיכולוגיה באימון כושר אישי ואיך מאמן מוסמך יכול לסייע לך.

ידוע שבזמן תחרויות ספורטאים נדרשים לערנות ומודעות בצורה המקסימלית ביותר ולכן מודעות עצמית גופנית אינה רק חשובה למניעת פציעות אלא להיבט ברוחני יותר של מקסום ומימוש פוטנציאל עצמי.

עוד ידוע הוא שהרבה ספורטאים ואנחנו מדברים על המקצוענים לוקחים מאמן כושר אישי שילווה אותם באימונים אישיים וזאת בשל העובדה שמאוד חשוב שעוד עין מקצועית תבקר הן לטובה והן לשלילה על אופן התרגול שלהם.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי