אימוני כושר לקשישים מתקיימים היום בחדרי כושר בכל רחבי הארץ, במסגרת פעילויות הדיור המוגן וגם במרכזי יום לקשיש שם נערכים חוגים לתנועה ולפעילות גופנית. קרא עוד על השפעות האימון לטווח ארוך.

למה זה חשוב כל כך?

אימוני כושר חשובים בכל גיל, אבל דווקא בגיל השלישי לאימונים האלו יש ערכים נוספים וחשובים במיוחד. שמירה על שיווי משקל, לדוגמה, הוא ערך מוסף עיקרי של פעילות גופנית מכל סוג שהוא. במסגרת פעילות ספורטיבית סדירה אפשר לשפר את שיווי המשקל ובכך למנוע נפילות ופציעות.

בנוסף, פעילות גופנית תורמת לתחושה טובה, לחיזוק של השרירים והעצמות, עוזרת להתמודד עם משקל עודף ומסייעת לקשישים רבים להרגיש פעילים יותר ובעלי אנרגיה לאורך כל שעות היום.

קשישים רבים דיווחו במחקרים על הנושא שהם מרגישים צעירים יותר, אנרגטיים, בעלי כושר ריכוז גבוה יותר ובריאים  יותר ושבעיות רבות שהיו להם בעבר נעלמו לחלוטין, מכולסטרול גבוה ועד כאבים ברגליים או תחושות ניוון וכאבי גב.

אילו סוגי אימונים תמצאו כיום?

בכל חדר כושר מוצעות פעילויות מיוחדות לקשישים. במסגרת פעילויות אלו מותאמת תוכנית אימון כושר אישית שמתאימה לגיל המתאמן, למצבו הבריאותי ולהעדפות הכושר שלו. קשישים רבים עוסקים בהרמת משקולות ותרגילי כוח, עובדים על שיווי משקל באמצעות כדורי פיזיו, או פשוט הולכים על ההליכון.

לצד אימוני הכושר בחדרי הכושר, אפשר למצוא גם מגוון רחב של חוגים שמתאימים לאוכלוסיית הקשישים ומתקיימים במסגרת פעילויות קהילתיות, מרכזי יום לקשישים, פעילויות בדיור מוגן ובתי אבות ובמקומות נוספים. בין החוגים האלו תמצאו פלדנקרייז, יוגה, פילאטיס, התעמלות ואפילו אירובי וספינינג.

פעילות גופנית נוספת שיכולה להוות אימון כושר מצויין היא שחייה. בבתי אבות ובדיור מוגן אפשר למצוא לעיתים קרובות בריכות שחייה שנמצאות במקום. במקרה אחר, אפשר להירשם ולרכוש מנוי לבריכה קהילתית או ציבורית, או לשלב את השחייה עם אימון בחדרי כושר.

אימון כושר – לתחושה אנרגטית ובריאה יותר, גם בגיל השלישי

אימוני כושר תורמים לקשישים רבים, שחשים הרבה יותר טוב עם הגיל ועם גופם אחרי כל אימון. הם מרגישים חזקים יותר, אנרגטיים יותר ובריאים יותר, גם מבחינה גופנית, אך לא פחות מבחינה מנטלית ורגשית. היתרונות הרבים של אימוני כושר וכל פעילות גופנית אחרת שצויינה כאן ובכלל בגיל מבוגר לא ניתנים להפרכה.

המאמר נכתב באדיבות נוה שלו בית אבות במרכז הארץ.

 

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי