יניב מימון - מאמן כושר אישי , פרסונל טריינרס.

כיום, בתוך העשור השני של המאה העשרים ואחת, כאשר רבים מאתנו הוללים ושובעים (ושותים וסובאים) מזון מערבי, עתיר קלוריות, מטוגן ושומני, המאמר הזה עשוי להיקרא הזוי: דיבור וכתיבה בשבח השיבה אל תקופת האבן .

 גם מי שניזונו בתקופת האבן מכל הבא ליד ניזונו בכל מה שדרוש לגוף, אף שחלק הארי מהמזונות הקיימים כיום לא היו קיימים אז. כל שהיה הוא, פשוטו כמשמעו, מזון טבעי, מזון מטבע. בהעדר אמצעי בישול, אפייה, צלייה ושאר אופני ההכנה המעשירים מזונות בתוספים שונים, בהם מלאכותיים ולא-בריאים בהגדרה, אנשים ניזונו ממה שהניבה האדמה וממה שהגברים צדו.

בתקופה ההיא, ה"אבנית" – כל גבר היה מאמן כושר אישי של עצמו. ההכרח הקיומי – לצוד ציד - חייב כושר גופני מעולה. תזונה בריאה היתה מושג טבעי. כל המזון שהיה היה בריא. לא היה הכרח להטיף לה או לשנות אורח חיים כדי לסגל אותה ולהטמיעה בשגרת החיים.


לקדמה יש גם חסרונות:

בשל קלות, עצלות ו נהנתנות סיגל האדם בחברה המערבית הרגלי חיים מזיקים לבריאותו ובין השאר בתחום המזון. דווקא בתקופה הקדמונית כאשר הטבע היה ספק המזון היחיד – די היה במקור האספקה הזה כדי להזין ולהשביע את בני האדם. בקדמה גלומה לא רק ברכה. טמונה בה גם קללה. קללת השפע.

הטבע סיפק את כל אבות המזון, הוויטמינים והמינראליים הדרושים לאדם. מציורים של אותה תקופה נראים בני אדם רזים וחטובים. אנשים ניזונו מפירות,מירקות (לא מעובדים) מדגים. כל התזונה הגיעה מעולם הצומח והחי.
 

 

תזונה נכונה:

היות שהאדם רחק מאוד מתקופת האבן והוא (אנחנו) חיים בתקופת המחשב, הטלוויזיה והסלולאר, תזונה פליאוליתית אינה טבעית ומובנת מאליה. אם אתם רוצים להתוודע אל סודות ואל יסודות תזונה נכונה אתם מוזמנים לפנות אלינו, כאן, באתר, ונציע לכם תזונאי מוסמך שיכין אתכם ועבורכם תכנית לתזונה מאוזנת. אלא שבכך לא מתמצה יתרונו של האתר: כאן תוכלו להתוודע אל מאמן כושר אישי.
 

אמנם לא ניתן להשיב אל הזמן לאחור אבל ניתן בהחלט לאמץ את הרגלי התזונה הנכונים והראויים אשר בעוד לפנים, אי אז בשנים, הם היו (נכונים ובריאים מאין כמוהם) באופן פרדוכסלי, ברירת המחדל  - כיום הם רק אופציה אחת, חלופה מבין חלופות רבות. אימוצה של תזונה זו מחייב מודעות והחלטה, כוח רצון והתמדה.


השילוב המנצח:

 אי אפשר להערים על הטבע ( לא מומלץ לנסות, חבל על הזמן, חבל על המאמץ – שנידון לכישלון ודאי ונחרץ!) לכן עדיף לזרום אתו. מעבר לתזונה נכונה ומאוזנת הוספת אימון כושר אישי או כל פעילות ספורט אחרת הם השילוב המנצח  לשמירה על הבריאות ולשיפורה.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי