למה תזונה ופעילות גופנית חשובים בהריון?

בזמן ההריון יש עלייה ברמת החילוף חומרים, והגוף צורך יותר רכיבי מזון מסוימים, הגוף פועל בצורה אוטומטית ומפנה חלק מרכיבי המזון לטובת העובר ברחם. פעילות גופנית תורמת לבקרה על המשקל, בקרה של לחץ דם, הפחתת סיכון של סוכרת ההריון, והכי חושב שמירה על שרירים חזקים המקלה בכאבי מפרקים, מחקרים שונים מעידים שפעילות גופנית יומיומית מקצרת את משך זמן הצירים, מקלה על הכאבים, ומורידה את הסיכוי לניתוח קיסרי, כמו כן ההחלמה מהירה יותר בגלל חוזק השרירים (כאמור כל הנזכר להעיל מתייחס לכל מקרה לגופו, להוציא מיקרים קיצוניים ופרטניים). חשוב לזכור שפעילות גופנית בזמן היריון תפקידה לשפר את ההרגשה הכללית ולתרום ללידה קלה ככל שניתן והחלמה מהירה, ולא לחיטוב הגוף או לירידה במשקל. מכיוון שרוב הנשים בתקופה ההריון מתקשות לשמור על שיגרה של פעילות גופנית ההמלצה היא לפנות לקבל ייעוץ של מאמן כושר אישי, שיעזור לך להתמיד ויכין עבורך אימון כושר אישי מותאם לצרכים שלך וימנע ממך פעילות מאומצת שיכולה להזיק.

מה החשיבות של תזונה נכונה במהלך ההריון?

תזונה נכונה חשובה על מנת להעניק לגוף תמיכה ולעובר התפתחות תקינה, וכמובן לא לשכוח את שלב ההנקה שגם מושפע מהתזונה שלנו במהלך ההריון ואחריו. חשוב להתייעץ עם תזונאית מוסמכת שתכין לך תפריט מפורט.

ניתן לחלק את התזונה לשני חלקים לשלבים שונים בהריון:

התקופה הראשונית- בתחילת ההריון שהעובר עדיין אינו צורך רכיבי מזון רבים, יש לתת דגש לחילוף חומרים תקין, ותזונה שתענה על צרכי ההתפתחות של העובר בשלבים מאוחרים יותר.

התקופה המאוחרת- כאשר העובר מתחיל לגדול במידה מואצת ולכן יש לשים דגש על אספקה של ויטמינים, מנרמלים, חלבונים, פחמימות וכדומה.

איך מאמן כושר אישי תורם לעמידה בפעילות גופנית?

מאמן כושר יגרום לך להתמיד את קובעת איתו מראש ימים מסוימים לאימון, והוא גם ייתן לך סידרה של תרגילים את יכולה לבצע בבית, האימון בנוי בצורה הדרגתית ומונע מאמץ יתר, כמו כן על מנת לוודא שאת אכן עוסקת בפעילות גופנית גם לא בזמן האימון איתו, הוא ייצור עימך על מנת להזכיר לך לעשות את התרגילים שהוא נתן לך.

הבעיה של כולם היא התמדה, עם הריון ובלי הריון כמובן שבזמן היריון הקושי להתמיד הוא גדול יותר, בגלל העייפות, ותחושת אי הנוחות הכללית. זאת הסיבה שאנו חייבות מוטיבציה ותמיכה בכל חודשי ההריון במיוחד בשלבים האחרונים שהקושי הוא גדול יותר.

שתיית מים- מים חשובים בכל שלב בחיים, היריון או לא, אך במהלך ההריון חשוב כפליים להקפיד על שתיית מים מבוקרת, במהלך כל יום ובמיוחד לפני ואחרי אימון. את הכמויות המדויקות את יכולה לקבל ממאמן הכושר או מהתזונאית.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי