כחלק מאורך חיים בריא אתם מוותרים על אוכל עתיר שומן ועישון סיגריות, אך ההתמכרות לסיגריות לאורך זמן גורמת לחיפושים אחר משהו אחר במקום מעמד הסיגריה, מה שגורם להרבה אנשים לאכול יותר.

אז איך מאמן כושר אישי נכנס כאן לתמונה?

הליכה, ריצה, אופניים ואפילו אירובי או כל סוג אחר של פעילות גופנית עוזר לגמילה מעישון. פעילות גופנית מפחיתה את הדחף לעשן ומקטינה את הסיכוי לחזור להרגל המגונה הנ"ל. פעילות גופנית מתונה לאורך זמן לצד מאמן כושר, מסיחה את המחשבות מעישון סיגריות וממקדת אתכם בפעילות גופנית שמשפרת את מצב הרוח ועוזרת בשחרור מתח. הרי למה מעשנים? עקב מתח או דיכאון, זה לפחות מה שמעשנים מספרים לעצמם כדי להרגיש טוב לגבי ההרגל המגונה העישון.

פעילות גופנית של שעה וחצי ביום גורמת לכם בדיוק לאותו אפקט שחושבים שיש לסיגריה, הפגת מתחים ושיפור של מצב הרוח, כי בזמן פעילות גופנית משתחרר בגוף הורמון האנדורפין, שגורם לכם לתחושת מצב רוח טוב.  כמו כן הפעילות הגופנית מפתחת תאי שריר ומצמצמת עליה במשקל, שלרוב מגיעה עם הפסקת עישון.

מאמן כושר אישי יעזור לכם לתרגל את השילוב של הפעילות הגופנית  בתוך שיגרת החיים שלכם, איך לגרום לפנות זמן  בתוך היום העמוס שלכם גם לפעילות גופנית במשך שעה וחצי. בבניה של אימון כושר אישי מתחשבים ברמת המאמץ שהגוף יכול לקבל בזמן נתון. כך שלא תרגישו שאתם לא יכולים לעמוד במאמץ המבוקש, רמת המאמץ עולה בהדרגה לפי היכולות של הגוף, לאורך זמן.

אימון כושר מורכב מאירובי (סיבולת לב ריאה) ובניית מסת שריר באימוני כוח, מאמן כושר יידע להתאים לכל אדם את הפעילות שהכי יכולה להתאים לו, ולבנות תוכנית שאותו אדם יכול להתמיד בה לאורך זמן.

אימון כושר אישי יכול להיות בנוי ממספר אלמנטים כגון: הליכה, ריצה, מדרגות, אופניים, ריקוד, קפיצה בחבל, תרגילי כוח עם גומייה, או כל סוג ספורט אחר שאתם אוהבים: כדור סל, טניס וכדומה. מה שחשוב בכל אימון זה גיוון. לא לחזור על אותה הפעולה על מנת למנוע שעמום, וחוסר התמדה.

רוב האנשים אינם מצליחים להתמיד בכושר גופני, מבחינתם זה סוג של מעמסה או משהו שחייבים לעשות, לכן חשוב למצוא מאמן כושר אישי שיעניק לנו את האהבה לספורט, שימצא את הפעילות שגורמת לנו הנאה על מנת שנוכל להתמיד בה.

 

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי