אימון כושר אישי מורכב משני חלקים:

אימון של פלג גוף עליון ואימון פלג גוף תחתון, רצוי לחלק את האימונים לפי ימים ולפי פלג הגוף בו נרצה להשקיע את רוב האימון: החלוקה תגרום לנו להמשיך בפעילות גם כאשר חלק מהשרירים תפוסים, ובכך לא להחמיץ אימונים. ברוב המקרים שמתחילים להתאמן עם מאמן כושר אישי, עובדים על שרירים שלא פעלו באופן שגרתי, דבר הגורם, לפחות באימונים הראשונים, לשרירים תפוסים. 

שרירים תופסים אינם מהווים תירוץ לחוסר פעילות, להיפך, חשוב לבצע תרגילים שגורמים להרפיית השרירים התפוסים ועבודה מאומצת על מקומות אחרים בגוף.

אימון חלק גוף תחתון:

אימונים אלו נועדו לחזק ספציפית את חלק הגוף התחתון שלנו (רגליים, ישבן ירכיים), מה שיעניק לנו בסופו של דבר, הרגשת קלילות בזמן ריצה הליכה או נסיעה באופניים. אימון של חלק גוף תחתון יוצר תאי שריר, מסייע בזרימת דם במיוחד לרקמות השומן הידועות כצלוליט, מחזק וממצק את חלק הגוף התחתון, וכמובן מחזק את מערכת השלד התחתונה. האימון חייב להיות בנוי בצורה הדרגתית מבחינת מאמץ ולכן חושב להיעזר באיש מקצוע כגון מאמן כושר שיבנה לכם תוכנית  אימונים הדרגתית, וידגים איך לבצע את התרגילים בצורה נכונה שלא תגרום לפציעות או שרירים תפוסים בגלל מתיחה או תנועה לא נכונה.

אימון חלק גוף עליון:

האימון על פלג גוף עליון, המורכב מזרעות, גב, חזה, כתפיים, בטן ועורף, משפיע ומנטרל כאבי ראש, צוואר תופס,   יציבה נכונה, חיזוק ויצירת תאי שריר, אך גם מעניק יכולת מינוף של הזרועות בזמן ריצה, מיצוק של הזרועות ושרירי הבטן, אך בראש ובראשונה מסייע לחיזוק מערכת השלד העליונה.

חיזוק מערכת השלד בשני חלקיה (עליון ותחתון) תבוא לידי ביטוי בשתי נקודות זמן: בטווח המיידי, אנו נראה תוצאות של שינוי הגוף,  אבל היתרון המשמעותי ביותר יהיה בגיל מאוחר בו סובלים מדלקות בפרקים וכאבים שונים שמקורם בעצמות הגוף. אימון נכון לאורך שנים מחזק את מערכת השלד ומונע כאבים בעתיד. הכאבים שמוכרים באוכלוסיית הקשישים נובעת מחוסר פעילות, או מתנועות לא נכונות לאורך שנים ארוכות.  

השקעה נכונה היום בגוף בריא תעניק לנו בריאות ואריכות ימים ללא כאבים.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי