העבודה היא חלק אינטגרלי מהמציאות היום- יומית, עובד משקיע בה את רוב שעות יום הערות האינטנסיביות של התפקיד דורשת עבודה יום- יומית מול המחשב, יום גדוש ועמוס בפגישות, שיחות, הכוונות, העבודה שואבת את העובד, ולעיתים הוא מתקשה לקחת פסק זמן, לעצור רגע, לשתות כוס מים, לאכול ארוחה מזינה שתיתן לו אנרגיה להמשך היום, לקחת הפסקה קצרה להתרעננות. 
 

מדוע שמירה איכות החיים של העובד היא האינטרס שלכם? 

עובדים שנשאבים לעבודה, לא מקפידים על ארוחות מסודרות ומזינות במהלך יום העבודה, יושבים שעות ארוכות מול המחשב מבלי לעצור להתרעננות נשמעים אולי כמו חלום רטוב של כל מעסיק אבל למעשה, זה לא כך. עובדים כאלה מוצאים את עצמם בסוף היום או אחרי תקופה עם מגרנה, כאבי גב כרוניים, נוטים לחלות ומותשים משום שלא דאגו לעצמם ומשום שהמעסיק לא הקפיד על איכות החיים של עובדיו. 

נקודת המוצא היא שעובד שמגיע למקום העבודה כשכיף ונעים לו, הוא עובד אפקטיבי הרבה יותר, ועובד שמקפיד על אורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית הוא עובד נמרץ יותר שנוטה לחלות פחות. כמעסיקים, אנחנו רוצים למנוע שחיקה, להניע מחדש ולכן, ככל שנדאג לאיכות החיים של העובדים – נספק להם סביבת עבודה נעימה, בטוחה,  אכפתית ובריאה, נרוויח עובדים מסורים, אפקטיביים, בריאים ונאמנים שיישארו אתנו זמן ארוך יותר.

 

איך עושים את זה? רכזנו עבורכם כמה עצות שיוכלו לעזור לכם לשמור על איכות החיים במקום העבודה:

1. צרו אווירה בריאה בארגון – יצירת אווירה משותפת של מחויבות לאורח חיים מאוזן מסייעת להטמעת הערכים באורח החיים הפרטי של כל עובד. תוכלו להתחיל בצעדים קטנים כמו החלפת הכיבוד בישיבות הצוות לכיבוד בריא יותר, הקפדה על הפסקות צהריים מסודרות, או לקחת את זה כמה צעדים קדימה – הקמת חדר כושר לרווחת העובדים, כחלק מתנאי העבודה. 

2.  עזרו לעובד לשמור על תזונה נכונה במקום העבודה - כיום קל מאוד להתפתות למזון מהיר שמכניס לגוף חומרים  משמרים, לא בריאים, מתועשים, מלאים בשומן. כאשר העובד ניזון מארוחה שבעה ומזינה, הראש שלו צלול, הוא חיוני יותר ואפקטיבי יותר ולכן חובתנו (או למעשה זכותנו) כמעסיקים, היא לעודד תזונה בריאה ואף לעזור לעובדים לשמור על תזונה נכונה במקום העבודה. תוכלו לעשות זאת באמצעות שילוב כרטיס הטבות לארוחת צהרים שמעניק לעובדים ארוחה מסובסדת, כך שיוכלו לבחור בארוחה מזינה שמכילה את כל אבות המזון ותיתן להם אנרגיה לעבודה ולפעילות היום יומית.

3. עודדו פעילות גופנית - עובד שנמצא יום שלם מול מחשב, עלול לסבול מכאבי גב, מגרנות, כאבים בפרק היד. מרבית  העובדים וגם המעסיקים לא שמים דגש על הנזקים המצטברים ולא נוקטים פעילות יזומה שתמזער את הנזקים. תוכלו להתחיל בהרצאה או יום עיון לעובדים שעוסק באימוץ הרגלים בריאים ואף מלמד תרגילים שניתנים ליישום פשוט ולהקל על הכאב. בנוסף, כחלק מפעילות הרווחה בעבודה, פנקו את העובדים ביום גיבוש שכולו פעילות ספורטיבית חווייתית ומגבשת.

4. הקפידו על סביבת עבודה נעימה – סביבת עבודה שקטה, נקייה ואסתטית היא סביבה כזו שהעובד ירצה לקום בבוקר  אליה, להתרגש מחדש, להרגיש חלק מצוות. אתם תרוויחו עובד מסור, משקיען שאוהב את מקום העבודה שלו.

לסיכום, איכות החיים בעבודה משפיעה באופן ישיר על איכות החיים של העובד. שלבו תזונה נכונה, פעילות גופנית הולמת, דלת פתוחה והקשבה לעובד כחלק מערכי הארגון ותיווכחו עד כמה זה משתלם עבורכם.

במידה ולעובד אין מספיק מוטיבציה להקפיד על משטר אימונים ותזונה נכונה, ניתן לשכור אימוני כושר אישיים על ידי מאמן מוסמך.

חזרה

שתפו את הכתבה בגוגל+
אימון נסיון במחיר מוזל!
הזמן אימון נסיון!
למחירון מפורט וייעוץ אישי
חיזרו אליי